V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

SON KATTA KÜÇÜLEN PERDELER

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan gençmüh
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

gençmüh

Etkin Üye
İyi çalışmalar ekteki projeye benzer durumda başka bir projede merdiven ve asansördeki perdeleri merdiven kulesinde sadece başlık boyutunda küçültüp subasman perdesini seçip donatılarını alttan gelen başlıkla su aynı büyüklükte yapmıştım. Raporlarda herhangi bir uyarı ile karşılaşmamıştım. Şİmdi eklediğim projede ise üç perdenin ikisinde perdenin 6 kat boyutunu sağlayamadığı şeklinde uyarı alıyorum. Birinde almıyorum. Hepsinde alsam tamam ama birinde uyarı ile karşılaşmayıp ikisinde karşılaşınca kafam karıştı. Bu konuda yardımcı olabilir misin ? Ya da başka bir çözümü var mıdır perdenin üstüne kolan yapmak gibi mesela, çünkü projeyi perdeli çözmek istiyoruz ama en son merdiven kulesinde ki perdeler biraz gereksiz oluyor.

Ekli dosyalar

Merdiven kulesi katındaki tüm perdeleri "Kısa başlık perdesi " olarak tanımlayın. Bu kattaki perdeler boyut koşulunu sağlamadığı için
kısa başlık perdesi(kolon) gibi betonarme tasarımı yapılması uygun olur.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
1683186183545.png

Merdiven kulesi katındaki tüm perdeleri "Kısa başlık perdesi " olarak tanımlayın. Bu kattaki perdeler boyut koşulunu sağlamadığı için
kısa başlık perdesi(kolon) gibi betonarme tasarımı yapılması uygun olur.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Ekli dosyayı görüntüle 33956
Yasin Bey yeniden merhaba,
Merdiven kulesinde P2* başlığı zımbalama uyarısı veriyor. Bu neden kaynaklanıyor olabilir, orda temel yok bir şey ama anlayamadım bir türlü .

Perdenin ucu boşta olduğu için asansör kulesi döşemesi ile zımbalama kontrolü yapılıyor. Bu kısma kiriş tanımlarsanız zımbalama kontrolü yapılmaz.
Benzer durumlar notlarımızda kayıtlıdır. 11.008 versiyonunda sorun çözülmüştür.

1683204212357.png

Perdenin ucu boşta olduğu için asansör kulesi döşemesi ile zımbalama kontrolü yapılıyor. Bu kısma kiriş tanımlarsanız zımbalama kontrolü yapılmaz.
Benzer durumlar notlarımızda kayıtlıdır. 11.008 versiyonunda sorun çözülmüştür.

Ekli dosyayı görüntüle 33970
Teşekkürler kümbet üstü olduğu kiriş geçirmek istemiyorum, bahsettiğiniz güncel versiyonunu aradım ama bulamadım, linkini yazabilir misiniz ?

Geri