V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

statik 6.012 hasp hatası

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mertoni
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
statik 6.012 programına ait kilidimi laptop ta proje çizmek için masaüstü sistemimden çıkarttım ve laptop a bağladım ve (feature has expired) hl0041 hatası verdi. Ne yaptıysam programı çalıştıramadım acil çözüm için öneri bekliyorum

Hata mesajına göre kilidiniz zaman tanımlı ve zamanı dolmuş. Deneme süreci boyunca programı isteyen kullanıcılarımıza zaman tanımlı kilit verilmişti. ideYAPI Bursa ile iletişime geçerek normal kilide güncelleme yapabilirsiniz.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar

V6 DA YENİ PROJE ÇÖZDÜM.VE TEMEL KİRİŞ AÇILIMLARINDA DAİRE İÇİNE ALDIĞIM ANLAM VEREMEDİĞİM KONSOLA BENZER UZANTILAR ÇIKTI.BEN MUTLAKAKİ BİR YERDE HATA YAPTIM FAKAT NEREDE.BU YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...

YOLLADIĞIM SAİMA PROJESİNİ MECBUREN V5 TE ÇÖZDÜM.HESAP ÇIKTILARI V5 TE 24 İKEN V6 DA AÇIKLAMALAR KISMINI YAZDIRMADIĞIM HALDE 136. ARADA KORKUÇ FARK VAR. NEDEN?..KAĞIDI ARKALI ÖNLÜ KULLANIRSAK BİLE 68 YAPRAK EDERKİ GENEDE ÇOK.ÇOK CİDDİ BİR KAĞIT SORUNU DEĞİLMİ?

evrenor59":2zmlf2rp' Alıntı:
YOLLADIĞIM SAİMA PROJESİNİ MECBUREN V5 TE ÇÖZDÜM.HESAP ÇIKTILARI V5 TE 24 İKEN V6 DA AÇIKLAMALAR KISMINI YAZDIRMADIĞIM HALDE 136. ARADA KORKUÇ FARK VAR. NEDEN?..KAĞIDI ARKALI ÖNLÜ KULLANIRSAK BİLE 68 YAPRAK EDERKİ GENEDE ÇOK.ÇOK CİDDİ BİR KAĞIT SORUNU DEĞİLMİ?

6 versiyonunda rapor çıktılarındaki hedefimiz , şekilli açıklamalarla daha fazla bilgi vermek olmuştur. Raporlar, neden sonuç ilişkisiyle kitap formatında hazırlanmış, projeci ve denetçinin aradığını rahatlıkla bulmasını sağlamaya çalışılmıştır. Bu hedefin, sayfa fazlalıyla bir sorun olarak görülmesi bana pek doğru gelmiyor. Gereksiz gördüğünüz başlıklar varsa onun raporlarını bastırmama şansınız var zaten..

Merhaba;
Bahsettiğiniz anlamsız konsollar:
Uygulamada sürekli olmayan temel kirişlerinin donatısının kolon aksında bitirilmeyip kesiştiği temel kirişinin sınırına kadar devam etirilmesini sağlamak için V6 da eklenmiş güzel bir özelliktir. Bu özellik sayesinde özellikle mesnet ilavelerinin kısa kalmasıyla ilgili uygulamada karşılaşılan sorunlar çözülmüş oldu. Sizin projenizde ise şöyle bir aksilik olmuş, aslında sürekli olması gereken temel kirişlerini siz süreksizmiş gibi algılatmışsınız programa. Betonarme Genel Ayarları menüsünden ARASINDAKİ AÇI FARKI KÜÇÜK KİRİŞLERİ SÜREKLİ KABULET kutucuğuna 30 yazar iseniz sorununuz hem çözülmüş hemde uygulamaya yönelik doğru bir çizim almış olursunuz. Projenizin düzeltilmiş halini farkı görmeniz için ekliyorum. İyi çalışmalar dilerim.

evrenor59":35df8gia' Alıntı:
V6 DA YENİ PROJE ÇÖZDÜM.VE TEMEL KİRİŞ AÇILIMLARINDA DAİRE İÇİNE ALDIĞIM ANLAM VEREMEDİĞİM KONSOLA BENZER UZANTILAR ÇIKTI.BEN MUTLAKAKİ BİR YERDE HATA YAPTIM FAKAT NEREDE.BU YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...

Projenizde sürekli temel kirişlerini birbiriyleriyle küçük açılar yapmaktadır.

6 versiyonu yeniliklerinden biri de sürekli temelde ızgara kesişimlerinde diğer yöndeki kiriş payının otomatik olarak dikkate alınması ve donatının diğer kiriş yüzüne kadar otomatik uzatılmasıdır. Bu olanak, birbirini 90 derece bağlanan sürekli temellerde en ideal sonucu vermektedir. Projenizde birbirne bağlanan temeller arasındaki açı, sıfır dereceye yakınlaştığından donatılar bir sonraki kirişe devam ediyormuş gibi çiziliyorlar. Halbuki bunların sürekli olarak çizilmesi daha mantıklıdır. Bunu öyle yapmak isteğimizi , temel kirişlerini sürekli çizmek istediğimizi programa belirtmeliyiz.

Parametre/Genel Betonarme parametrelerinde, açı farkına değer girin.
Örneğin 25 derece:
TK3-TK4
TK15-TK16-TK17 kendi içinde süreki çizilmesini sağlayacaktır.

İhtiyacınıza göre bu açıyı değiştirebilir, sürekli çizmek istediğiniz temel kirişlerin açılarına göre düzenleme yapabilirisiniz.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar...

evrenor59":37xw5i4a' Alıntı:

Merhaba

ideCAD Statik 6 versiyon raporları, daha anlaşılabilir olması açısından yeniden tasarlandı.
6 versiyon raporlarının 5 versiyondan farkları
-Her raporun ilk sayfasına raporla ilgili terimler, açıklamalar ve görsel bilgiler eklendi.
-Raporlar tablo halinde hazırlandığı ve başlık bilgileri içerdiği için her rapor yenibir sayfadan başlıyor.
-5 versiyonda verilmeyen ve kullanıcılarımız tarafından istenen ,
*Yapı yerleşim şekilleri
*Yap özet bilgileri
*Döşeme yük analizi, sehim kontrolü, kalınlık kontrolü
*Kiriş yük analizi, sehim ve çatlak kontrolü,
gibi ilave raporlar eklendi.
bu gibi nedenlerden dolayı rapor sayfa sayısında belirgin bir artış olmaktadır,

YA BEN ASLINDA O DEĞERİ VERMEK GEREKTİĞİNİ V5 VERSİYONUNDAN BİLİYORDUM.FAKAT V6 DA NEREDE OLDUĞUNU BULAMADIM.
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.UMARIM V6 NIN GÖRSEL ANİMASYONU ÇABUK ÇIKAR BENDE SİZİ RAHATSIZ ETMEK ZORUNDA KALMAM.

açıyı 0 yaparsak gereksiz çıkıntı veryor o proje örneğinde olduğu gibi yapmazsak eğik sürekli temel kirişleri sanki düzmüşçesine kesintisiz kiriş açılımı yapıyor. bence v 5.14 teki daha iyiydi eğik kirişlerin açılımlarını tek parça olarak gösteriyordu artık bu şekilde açılım gösterilme olanağı kalmamış..kafa karışıklığı yaratıyor bunu uygulayacak ustanın da kafası karışacaktır. belki o o fazladan çıkıntıları komşu kiriş zannedip öteki kirişin donatılarını hazırlamayacaktır.halbuki onlar sürekliliği sağlamak için olan çıkıntılardır.haksız mıyım HAKAN BEY?

Geri