V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Statik Materyaller ve Yardım Menüsü

Bir güçlendirme projesi için karot sonuçları gelene kadar geçici olarak programın başta sorduğu materyalleri BS14 S220 S220 olarak girdim.Model bitti , sonuçlar geldi fakat şimdi materyal ekleme yada değiştirme işini nasıl yapacağımı bulamıyorum.Yardım menüsüne başvurayım dedim oradada bir önceki versiyonun yardım menüsüyle karşılaştım.
Belkide benim göremediğim basit bir yolu vardır fakat çok acil cevaba ihtiyacım var.Yardım menüsü hususundada diyebileceğim tek şey program piyasaya olması gerekenden biraz erken girmiş galiba...

Ekteki resim yeterince açıklayıcı olur inşallah. Yardım menüsüyle ilgili olarak programın şu an beta versiyonunu kullanıyor olduğunuzu hatırlatmak isterim.

Furkan Bey, yardımlar şu an hazırlanıyor. Forum aracılığıyla bu tip sorularınıza hemen cevap bulabilirsiniz.
Yeni materyal ekleme ve varolan materyallerin özelliklerini değiştirmek için sayın 2m proje'nin eklediği ekran görüntüsündeki gibi ağaçta materyal kısmına sağ tuş yapmanız gerekmekte. Kolonların/kirişlerin vs statik materyallerini değiştirmek için ilgili objenin özelliklerine girip materyal seçebilirsiniz.
İyi çalışmalar

Son cevap için teşekkürler.Fakat yardım menüsü olmadığı için size sık sık başvuracağım galiba.
6 sürümünüzde oluşturulmuş dosyaları bir önceki sürümde açabilmek için bir dönüştürücü yayınlarsanız sevinirim.Acil bir işin ortasındayım ve modelleri 6 sürümünde yapmak gibi bir gaflete düştüm.
Program rapor almaya çalışırken devamlı kendini kapatıyor.Ayrıca güçlendirme raporlarında kiriş donatıları tablosunda kaymalar oluşuyor ve kiriş isimlerinin bazıları sayfa dışına çıkıyor.Raporları bu haliyle herhangibir kuruma teslim etmek mümkün değil.

...

Furkan bey, amacım size yardımcı olmaktı ayrıca yardım menüsünün çalışmama sebebinin beta sürüm olduğunu vurgulamak istemiştim. Yanlış anlaşılmadan dolayı özür dilerim.

Furkan bey ben de size yardımcı olabilirim. Ayrıca ideYAPI teknik servisi telefonla ,faksla ,email ile msn ile skype ile her an yardım edebilir size. Sanırım Kurban Bayramının tatil azizliğine uğradınız.

Furkan Bey, program 6.0010 versiyonu ile ile beta statüsünden çıkmıştır. Karşılaştığınız 2 problemin de farkındayız. Bu kadar kapsamlı bir programda bazen ilk planda gözden kaçan durumlar oluşabiliyor. Bayram haftasından sonra rapor alırken oluşan kırılmaları düzelten bir güncelleme yayınlayacağız.

furkanborayilmaz":3oeavw04' Alıntı:
Son cevap için teşekkürler.Fakat yardım menüsü olmadığı için size sık sık başvuracağım galiba.
6 sürümünüzde oluşturulmuş dosyaları bir önceki sürümde açabilmek için bir dönüştürücü yayınlarsanız sevinirim.Acil bir işin ortasındayım ve modelleri 6 sürümünde yapmak gibi bir gaflete düştüm.
Program rapor almaya çalışırken devamlı kendini kapatıyor.Ayrıca güçlendirme raporlarında kiriş donatıları tablosunda kaymalar oluşuyor ve kiriş isimlerinin bazıları sayfa dışına çıkıyor.Raporları bu haliyle herhangibir kuruma teslim etmek mümkün değil.
Furkan Bey merhaba,
Proje dosyasını lozpak@ideyapi.com.tr adresine yollarsanız rapor alırken karşılaştığınız sorunlara yeni versiyon çıkıncaya kadar geçici bir çözüm üretebileceğimizi düşünüyorum.
İyi çalışmalar

2m proje":3ewacdz4' Alıntı:
Furkan bey, amacım size yardımcı olmaktı ayrıca yardım menüsünün çalışmama sebebinin beta sürüm olduğunu vurgulamak istemiştim. Yanlış anlaşılmadan dolayı özür dilerim.
Estağfirullah.Özürlük bir durum yok.Fakat ortada BETA bir programda yok...

Levent Özpak":1y5zj2cm' Alıntı:
furkanborayilmaz":1y5zj2cm' Alıntı:
Furkan Bey merhaba,
Proje dosyasını lozpak@ideyapi.com.tr adresine yollarsanız rapor alırken karşılaştığınız sorunlara yeni versiyon çıkıncaya kadar geçici bir çözüm üretebileceğimizi düşünüyorum.
İyi çalışmalar

10 adet binanın 7 adedinin modellemesini bitirdim.Güçlendirme raporlarının ayrıca mevcut olması beni çok sevindirmişti.Ama şu an sevincim kursağımda kaldı diyebilirim.Geçici çözümler bu sorunu çözmez.Teslim tarihim 15.12.2008.Ben sizden 14.12.2008 tarihine kadar bir güncelleme bekleyeceğim.Eğer güncelleme gelmezse modeller o gün mail adresinizde olacaklar.O tarihe kadar ben çalışmaya devam etmeliyim.

Furkan bey tekrar merhaba , Siz de idenin benim gibi eski kullanıcılarındanmısınız? Yoksa yeni mi proje muhendisliğine başladınız ?

cassabotanic":2nl8dahc' Alıntı:
Furkan bey tekrar merhaba , Siz de idenin benim gibi eski kullanıcılarındanmısınız? Yoksa yeni mi proje muhendisliğine başladınız ?

Eskilerdenim.Toplam 10 yıl projecilik fakat ide ile henüz 4 yıl olacak.

Bu arada Rapor alamama sıkıntım devam ediyor.Projeyi gönderin diyorsunuz ama bunun bana hiç bir faydası olmaz.Yapacağım en küçük değişiklikte bile (Mesela eleman isimleri gibi) size mi göndereceğim? Rica ediyorum acil bir çözüm bulun , bu gerçekten ağır bir sorun.

Sayın furkanboryılmaz,
Öncelikle 4 yıldır idecad yazılımlarını kullandığınızı belirtmişsiniz, kayıtlarımızda adınıza düzenlenmiş bir lisans kaydı gözükmemektedir.kullandığınız kilidin lisans numarasını , lisans sahibi bilgilerini ve size ulaşabileceğimiz bir cep numarası vermenizi rica edeceğim.
Yazılım ekibimizdeki arkadaşlarımız bayram tatili süresincede çalışmalarına devam ediyorlar. Şu ana kadar bildirdiğiniz 3 problemden 2 si konusunda bir çözüm ürettiler , ancak projelerinizi göndermediğiniz için test etme şansımız olmuyor, dolayısıyla projelerinizi de göndermenizi isteyeceğim.
Ayrıca 10 yıldır paket yazılımlar kullandığınızı belirtmişsiniz. beta sürümünden , servise girişi henüz 15 gün olmuş yeni bir sürümde bahsettiğiniz türden problemlerle karşılaşılması oldukta normaldir. Tüm satış ekibimiz ve yetkili bayilerimiz, yeni yazılım satın alan veya upgrade ile versiyon yükselten tüm kullanıcılarımıza karşılabilecekleri bu tarz problemlerle ilgili bilgi ve destek vermektedirler. Yukarıda belirttiğim bilgileri tarafımıza ulaştırdığınızda , en kısa zamanda size bilgi dönülecektir.

Furkan bey . Modellerinizi 6 versiyonunda IFC export seçeneğini kullanarak kayıt edin. Sonra 5 versiyonunda IFC import seçeneğiyle açın. IFC dosya formatı , aksları kolonları kirişleri ve döşemeleri kısaca yapı modelinizi okuyup yazmanıza yarar.

FarukSaka":2g52515k' Alıntı:
Sayın furkanboryılmaz,
Öncelikle 4 yıldır idecad yazılımlarını kullandığınızı belirtmişsiniz, kayıtlarımızda adınıza düzenlenmiş bir lisans kaydı gözükmemektedir.kullandığınız kilidin lisans numarasını , lisans sahibi bilgilerini ve size ulaşabileceğimiz bir cep numarası vermenizi rica edeceğim.
Yazılım ekibimizdeki arkadaşlarımız bayram tatili süresincede çalışmalarına devam ediyorlar. Şu ana kadar bildirdiğiniz 3 problemden 2 si konusunda bir çözüm ürettiler , ancak projelerinizi göndermediğiniz için test etme şansımız olmuyor, dolayısıyla projelerinizi de göndermenizi isteyeceğim.
Ayrıca 10 yıldır paket yazılımlar kullandığınızı belirtmişsiniz. beta sürümünden , servise girişi henüz 15 gün olmuş yeni bir sürümde bahsettiğiniz türden problemlerle karşılaşılması oldukta normaldir. Tüm satış ekibimiz ve yetkili bayilerimiz, yeni yazılım satın alan veya upgrade ile versiyon yükselten tüm kullanıcılarımıza karşılabilecekleri bu tarz problemlerle ilgili bilgi ve destek vermektedirler. Yukarıda belirttiğim bilgileri tarafımıza ulaştırdığınızda , en kısa zamanda size bilgi dönülecektir.

Cihat AYAN'ın satın almış olduğu üzerinde 6500HL 0049/STA yazan kilidi kullanmaktayım.16 senelik arkadaşım ve bazen beraber çalıştığım Cihat Beyi arayabileceğiniz gibi benide 05019050025 numaralı telefonumdan arayabilirsiniz.Ayrıca proje kontrol amaçlı olarak kullanılan M.Ünal KIRAÇ adına kayıtlı İMO Erzurum Şubesine ait lisanslı ide 5 Enterprise programınında sorumluluğu bende bulunmaktadır.Sebebide bahsi geçen odanın Yönetim Kurulunda olmamdır.
Ayrıca Erzurumdaki kullanıcılarınızdan İsmail YILDIZ ve Sıtkı ŞEKER beyefendileri arayarak programınızı kimin tavsiyesiyle satın aldıklarını kendilerinden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
Üstte yazdıklarım umarım sizi tatmin etmiştir.Çalışmalarınıza devam etmenize sevindim.Bahsi geçen düzeltmelerinizi yayınlarsanız biz sizin yerinize testleri yapar sonuçlarıda bildiririz.
Sorunlar olması elbetteki normaldir.Fakat daha önce 5.509 daki kalıp çizimlerinde ve rapor aşamalarındaki sorunu 3-4 gün içinde çözmüş üstelik Lisans numarasıda sormamıştınız.Bu yüzden bende umutla yine hızlı bir tepki vereceğinizi düşünmüştüm ve buna hala inanıyorum.
Son bir teklif daha.Foruma üye olurken lisans bilgilerini isteyin , böylece bu tür sorular sorup sonrada böyle cevaplar almak durumunda kalmazsınız...

Furkan Bora YILMAZ
İnşaat Mühendisi
05019050025

cassabotanic":268hf8m4' Alıntı:
Furkan bey . Modellerinizi 6 versiyonunda IFC export seçeneğini kullanarak kayıt edin. Sonra 5 versiyonunda IFC import seçeneğiyle açın. IFC dosya formatı , aksları kolonları kirişleri ve döşemeleri kısaca yapı modelinizi okuyup yazmanıza yarar.

Çok teşekkür ederim.Deneyeceğim.

Sayın furkanborayilmaz,
Talep etmiş olduğunuz teknik servis imkanları, firmamızdan kendi adına veya firması adına lisanslı program almış kullanıcılarımızın yararlanabildiği bir ayrıcalıktır. Dolayısıyla 4 yıldır kullandığınızı söylediğiniz lisansın kime yada hangi kuruma ait olduğunu sorgulamak ,firmamızın en doğal hakkıdır. Konuyla ilgili olarak, sizinle temasa geçilecektir.

Geri