Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Su deposu nasıl tasarlanır?

yakupkaplan

Yeni Üye
Selamun Aleyküm arkadaşlar ilk defa su deposu tasarlayacağım. Bir fabrikanın su deposu bunun üzerinden araç geçme durumu var. Bu yüzden hareketli yük olarak ne kadar vermeliyim ? ve Perde yatay yüklemesini betonarme binalardaki gibi yapıldığını biliyorum ama iç taraftan perdelere su yükü nasıl hesaplanmakta ? Bilgilendirirseniz çok makbule geçer. Teşekkürler.

merhaba,
forumun arama kısmına "su deposu yükü nasıl tanımlanır" yazarak su yükünün perdelere ve şayet temel üzerindeyse temele nasıl tanımlanacağını bulabilirsiniz.Araç yükü için hareketli yükü "minimum" 500 kg(5 kN)/m2 almakta fayda var.

kolay gelsin,iyi çalışmalar dilerim.

merhaba,
forumun arama kısmına "su deposu yükü nasıl tanımlanır" yazarak su yükünün perdelere ve şayet temel üzerindeyse temele nasıl tanımlanacağını bulabilirsiniz.Araç yükü için hareketli yükü "minimum" 500 kg(5 kN)/m2 almakta fayda var.

kolay gelsin,iyi çalışmalar dilerim.
Kubilay bey bu konuyu açmadan öncesinde dediklerinizi uyguladım. Ama maalesef tam açıklayıcı bir şey bulamadım Google’de çok araştırdım tam anlamıyla açıklayıcı bir cevap bulamadığımdan buraya yazdım. Burada su deposu betonarme olarak tasarlayacağım bunun hakkında maalesef bir şey bulamadım. Sadece havuza verilen su yüklerimi hakkında bir şeyler bulabildim. Cevabınız içinde teşekkürler. En kötü bana bir fikir vermiş oldu.

Geri