su monitörü

Merhaba ekte modellediğim su monitörüyle ilgili, tüm kenarlara çelik çapraz atamıyorum. birleştirilmiş L köşebent olduğunda bu özellik kullanım dışı mı kalıyor öğrenebilir miyim? şimdiden teşekkürler..

Ekli dosyalar

• su monitörü.cde
    74 KB · Görüntüleme: 11
Çaprazın otomatik atılması için kolon ve kirişin bir düzlem oluşturması gerekiyor, çalışma noktalarının farklı olması ve kesitlerin 2*L ve L olması durumunda sizin geometrinizde bu durum oluşmamış, bu nedenle sorun yaşanmaktadır. Kolonları ortaya alıp önce simetrik IPE kesitlerle düzlemi oluşturup ardından çaprazları modelledikten sonra kesitleri değiştirdik, bu durumlarda bu şekilde müdahale edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• su monitörü.cde
    75.2 KB · Görüntüleme: 11
Çaprazın otomatik atılması için kolon ve kirişin bir düzlem oluşturması gerekiyor, çalışma noktalarının farklı olması ve kesitlerin 2*L ve L olması durumunda sizin geometrinizde bu durum oluşmamış, bu nedenle sorun yaşanmaktadır. Kolonları ortaya alıp önce simetrik IPE kesitlerle düzlemi oluşturup ardından çaprazları modelledikten sonra kesitleri değiştirdik, bu durumlarda bu şekilde müdahale edebilirsiniz.
Nurgül Hanım teşekkür ederim, bir sorum daha olacaktı. bu su monitörüne bir gemici merdiveni tanımlayacağız. programda böyle bir tasarım var mı? ben göremedim çünkü. tek tip çelik merdiven görebildim ben.

aslında sanırım gemici merdiveni hazır üretim halinde satılıyor sanırım onun yükünü sisteme etkitip , çizimlerde gösterdikten sonra bir sıkıntı kalmaz diye düşünüyorum.

Programda tek tip merdiven komutu mevcuttur. Gemici merdiveni için istiyorsanız çelik kolon, kiriş komutları ile de modelleme yapabilirsiniz. Ancak evet genelde hazır satılıyorlar. Sadece yük düğüm noktalarına veya kirişlere girip tasarım yapabilirsiniz.

Geri