V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

subasman perdesi eklediğimde göreli kat öteleme hatası alıyorum

damlaozgur

Etkin Üye
Merhabalar , projeme subasman perdesi eklediğimde göreli kat öteleme hatası alıyorum 1. KAT VE KULE de. Bazı kolonlarda da kesme hatası alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• 1.cde
    1.cde
    5.8 MB · Görüntüleme: 12
Benimde kot farkından dolayı 40 cm den başlsyarak 90 cm a kadar dolgu için gerekli olan subasman perdeleri var. Anlayamadığım bir şekilde bu perdelerden önce sınırların içinde kalan göreli kat ötelemesi 7 8 tane ufak perde ile sınırın dışında kalıyor alakasını tam anlayamadım. Bu konuyla alakalı bilgisi olan yardımcı olabilr mi ? Hesaba katmadan 2 boyutta proje üzerinde konstrüktif perde olarak yapsam hatalı bir yaklaşım mı olur. Örneğin bir çok projede asansör çukurunda yapıldığı gibi.

Benimde kot farkından dolayı 40 cm den başlsyarak 90 cm a kadar dolgu için gerekli olan subasman perdeleri var. Anlayamadığım bir şekilde bu perdelerden önce sınırların içinde kalan göreli kat ötelemesi 7 8 tane ufak perde ile sınırın dışında kalıyor alakasını tam anlayamadım. Bu konuyla alakalı bilgisi olan yardımcı olabilr mi ? Hesaba katmadan 2 boyutta proje üzerinde konstrüktif perde olarak yapsam hatalı bir yaklaşım mı olur. Örneğin bir çok projede asansör çukurunda yapıldığı gibi.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Adı üstünde "göreli öteleme"...
Noktalarından birini diğerine göre daha fazla bağla tutarsanız yerdeğiştirmeler de göreli olarak değişecektir. Program da bunu raporlamıştır. Alakasız bir şey yok...
Subasman perdelerinizi kolonlarınıza bitiştirip bitiştirmemek inisiyatifinizdedir... 5 cm boşluk bırakarak modelleyebilir, uygulamada bu boşluğu esnek bir malzemeyle doldurabilirsiniz...

Geri