Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

subasman perdesinde düşey süreklilik hatası

merhabalar binada 3 kat bodrum var, toprağa gömülü olan yerleri su basman perdesiyle kapattım fakat su basman olarak işaretlediğim halde geometri kontrolünde düşey süreklilik hatası alıyorum. Bazı subasman perdelerinde bu hata varken bazılarında yok bunun sebebi nedir nasıl düzeltebilirim?

Ekli dosyalar

Perde üzerine kiriş tanımı yapmayınız. Bodrum perdeleri kat yüksekliğinde tanımlanmalı ve üzerinde kiriş tanımlanmamalıdır.
Subasman perdeleri ve sistem perdeleri de aynı şekilde tanımlanmalıdır.

Bu tip tanımlama sadece güçlendirme perdelerinde, mevcut kat kirişlerinin arasında güçlendirme perdesi tanımlanmak istendiğinde yapılabilir.
1701354998514.png

merhabalar binada 3 kat bodrum var, toprağa gömülü olan yerleri su basman perdesiyle kapattım fakat su basman olarak işaretlediğim halde geometri kontrolünde düşey süreklilik hatası alıyorum. Bazı subasman perdelerinde bu hata varken bazılarında yok bunun sebebi nedir nasıl düzeltebilirim?
ilave önerilerim;
--2. kat rijitlik tikini kaldırınız,
--bodrum perdelerine yatay toprak yüklerini giriniz,
--merdivenler mesnetlenmemiş,
--işaretlediğim yere asansör çukurunda perde modelleyiniz.
1701355619856.png

Önerileriniz için teşekkür ederim. Radye temelde 16/10 arayla donatı çıkıyor donatı çapını arttırsam bile aralık çok az bunu nasıl düşürebilirim bi öneriniz var mıdır acaba?

Ekli dosyalar

Geri