V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

taşıma

herhangibir ögeyi taşımak isterken,ögeyi seçtikten sonra taşıyacağım yeri zum yapıp iyi görerek taşırken taşınan öge büyük şekilde geliyor ve iyi bir taşıma yapamıyorum.ne yapmam lazım?

MUSTAFA KALAFATOĞLU":3ue59vw6' Alıntı:
herhangibir ögeyi taşımak isterken,ögeyi seçtikten sonra taşıyacağım yeri zum yapıp iyi görerek taşırken taşınan öge büyük şekilde geliyor ve iyi bir taşıma yapamıyorum.ne yapmam lazım?
Bahsettiğiniz durum görüntünün yenilenmesi ile ilgili. Mouse tekerliği biraz hareket ettirildiğinde görüntü düzeliyor. Durum notlarımız arasındadır.

nesne seçimi

bir nesneyi seçtiğimde tekrar seçilirse eski versiyonlarda ilk haline dönüyordu.şimdi ise tekrar seçilirse aynen devam ediyor.bu durum bizlere kolaylık sağlaması açısından düzeltilse iyi olur kanaatindeyim.bilgilerinize

Re: nesne seçimi

MUSTAFA KALAFATOĞLU":3mkpbp5z' Alıntı:
bir nesneyi seçtiğimde tekrar seçilirse eski versiyonlarda ilk haline dönüyordu.şimdi ise tekrar seçilirse aynen devam ediyor.bu durum bizlere kolaylık sağlaması açısından düzeltilse iyi olur kanaatindeyim.bilgilerinize

Komutun çalışma mantığı seçimin üst üste devam edilebilmesi amacıyla değiştirildi. Bu değişiklik yeni olanaklardan biridir.

Yapılan bir seçimin devamını sağlar.

Bahsettiğiniz işlem için; seçim yaparken Ctrl tuşuna basılı tutarak işlemi tamamlayın.

Ayrıca Ecs tuşuna basarak da seçili objeleri seçilmemiş duruma getirebilirsiniz.

Re:Zoom geri -Kalem renk değişikliği

1-ZOOM GERİ : Daha önce bir bölümü zoomladıgımda büyüyordu zoom geri yaptıgım zaman , zumlama yaptığım hale geri dönmesi gerekirken zoom geri indisi çalışmıyor ilk haline dönmüyor .Neden olabilir?

2-Projeden herhangi bir bölümü çizimini yapıp kaydettigimde programı kapatıyorum.Daha sonra tekrar calışmak için açtıgımda çalıştıgım bölümde çizgi kalınlığını belirleyen renkler değişiyor neden ? Tekrar programı kapatıp yeniden actıgımda bazen düzelme olabiliyor.

MUSTAFA KALAFATOĞLU":3khlqemj' Alıntı:
1-ZOOM GERİ : Daha önce bir bölümü zoomladıgımda büyüyordu zoom geri yaptıgım zaman , zumlama yaptığım hale geri dönmesi gerekirken zoom geri indisi çalışmıyor ilk haline dönmüyor .Neden olabilir?
Şu anda Zoom geri komutunun çalışmasında bir sıkıntı var. Sorun tespit listemizde kayıtlı.

2-Projeden herhangi bir bölümü çizimini yapıp kaydettigimde programı kapatıyorum.Daha sonra tekrar calışmak için açtıgımda çalıştıgım bölümde çizgi kalınlığını belirleyen renkler değişiyor neden ? Tekrar programı kapatıp yeniden actıgımda bazen düzelme olabiliyor.
Proje Aç Diyaloğunda "Aktif kalem ve rengi uygula" satırı işaretli olabilir.

Geri