Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Taşıyıcı sistem yetersizliği

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan vforv
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

vforv

Tanınmış Üye
Böyle bir sistemde ciddi taşıyıcı ebatlarına rağmen sistemi rijit hale getiremedim.
Hata mı yapıyorum acaba?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Wetransfer linki koyduğum mesajlarda link yok şu anda ilginç bir durum.
Zemin sınıfınız ve yatak katsayınız düşük. Göreli kat ötelemeleri bu yüzden yüksek. Taşıyıcı sisteminizi yeniden ele almak gerektiğini düşünüyorum. Öneri içinde mimari projeyi de eklemeniz gerekiyor. Bunun dışında öneriler sağlıklı olmaz.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
mimari proje hocam
Mimari projenize göre ekteki tasarım üst yapı etkileşimsiz çözümde kurtarıyor. Ancak salon köşesindeki balkon kapısında düzenlemeye ihtiyaç var. Diğer türlü zemin iyileştirmesi dışında bir sonuç çıkmıyor gibi. Umarım faydalı olur.
İyi çalışmalar....

Ekli dosyalar

Mimari projenize göre ekteki tasarım üst yapı etkileşimsiz çözümde kurtarıyor. Ancak salon köşesindeki balkon kapısında düzenlemeye ihtiyaç var. Diğer türlü zemin iyileştirmesi dışında bir sonuç çıkmıyor gibi. Umarım faydalı olur.
İyi çalışmalar....
Çok teşekkür ettim. Yalnız hocam kalıp planı alırken mobilya kapı pencere hepsi çıkıyor arka planda mimariyi de göremedim. Bunu nasıl yaptınız acaba ve çizim alırken nasıl iptal edebiliriz o kısmı.
Çok güzel bir çalışma olmuş yine teşekkür ediyorum.

Çok teşekkür ettim. Yalnız hocam kalıp planı alırken mobilya kapı pencere hepsi çıkıyor arka planda mimariyi de göremedim. Bunu nasıl yaptınız acaba ve çizim alırken nasıl iptal edebiliriz o kısmı.
Çok güzel bir çalışma olmuş yine teşekkür ediyorum.
Yararlı olduysa sevindim.
Zemin durumunu Geoteknikçiniz ile tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.
Projenizde ;
Perde ilavesi olmadan çözüm mümkün değil.
Oda içlerinde kirişleri mimari sebeplerle yatık (36cm) yaptım. Tercihe göre dik kirişte yapılabilir sizin modelinizde olduğu gibi.
C25 beton yeterli . Ekonomik bir çözüm oldu.
Asansör katında merdiven üstünün betonarme olup olmadığı mimari projede belli değil sizin modelinize uydum orda.
Neden makine daireli asansör çalışılıyor. Artık makine dairesiz asansörler de aynı maliyet yapımı daha kolay. 120 cm bir sehpa yeterli. Bunu bir değerlendirin.
Arkada görülen mimari objeleri katman ayarlarından kilidi kaldırıp blok olarak silebilirsiniz.
Çizim arkasındaki blok 2D olduğundan mimaride göremezsiniz. Mimariyi 3D plan ekranında 2D blok olarak her ayrı kat için katman olarak eklerseniz faydalı olur. Diğer Kullanıcılara da tavsiye ederim.
İyi çalışmalar.

Geri