Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Tasarım Önerisi...

Kıymetli meslektaşlarım... Belediyeye sunmuş olduğum projede gelen eksiklere binaen yardımınızı rica ederim.

S03 Poligon Kolonu etriye 12/5 olarak hesaplanıyor. Uygulamada çok mümkün olmayacağından belediye en azından etriyenin 12/10 olacak şekilde kolonun tasarlanmasını istedi. Mimari dışına çok çıkamadığımdan tıkandım kaldım.

O bölge için yardımcı olabilir misiniz ?

Ekli dosyalar

merhaba;

bu versiyonda müdahale şansınız yok ama rapor üzerinde el ile düzeltme yapabilirsiniz.

Sorununuz, minör yön için etriye kol sayısının hatalı hesaplanmasından kaynaklanıyor.

sizin projenizde minör yön için etriye kol sayısının 6 olması gerekir, kol sayısı 6 olursa etriye aralığıda 10cm olacaktır. bu düzeltmeyi belediyeye anlatarak rapor üzerinde düzeltip paraflayabilirsiniz.

1700120193033.png

1700120149618.png

Etriye / çiroz kol sayısı belirsiz veya hatalı olan poligon kolonlarda veya mevcut kolon çizimlerine manuel etriye/çiroz ilave edilmek istendiği durumlarda çizim ve raporların tutarlılığı için 11 versiyonda etriye donatısı için kol sayıları major ve minor yön için kullanıcı tanımlı olarak girilebilmektedir.
Bu ayarlar ile alınan rapor ektedir.
Ø8 donatı için Ø8/5 etriye
Ø10 donatı için Ø10/8 etriye
Ø12 donatı için Ø12/11 etriye yeterli gözükmektedir.

1700134470302.png

1700134488306.png

Etriye / çiroz kol sayısı belirsiz veya hatalı olan poligon kolonlarda veya mevcut kolon çizimlerine manuel etriye/çiroz ilave edilmek istendiği durumlarda çizim ve raporların tutarlılığı için 11 versiyonda etriye donatısı için kol sayıları major ve minor yön için kullanıcı tanımlı olarak girilebilmektedir.
Bu ayarlar ile alınan rapor ektedir.
Ø8 donatı için Ø8/5 etriye
Ø10 donatı için Ø10/8 etriye
Ø12 donatı için Ø12/11 etriye yeterli gözükmektedir.

Ekli dosyayı görüntüle 39200

Ekli dosyayı görüntüle 39201
yeni versiyonla ilgili ipuçlarını görmek harika. kendi adıma beklentim ise yeni versiyona ait bir demonun önceden yayınlanması yönünde.
iyi çalışmalar...

Kirişlerde saplama bölgesindeki askı donatılarının 3b gösterimi ile ilgili hata notlarımızda kayıtlıdır. Projenizdeki bu gibi durumlarda 2b kiriş detay çizimlerinden donatı aralıklarını kontrol etmeniz uygun olur.

Geri