Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

TEMEL MASH GENİŞLİĞİ

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan tugce1717
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tugce1717

Yeni Üye
MERHABALAR TEMELDE LAVE DONATI SIKLIĞINDAN KAYNAKLI TEMEL MASH GENİŞLİĞİMİ 40 CMDEN 60 CM E ÇEKTİM BU DURUM İLE YAPIDENETİM İLE PROBLEM YAŞAMAKTAYIZ YANLIŞ BİR İŞLEM YAPMAK İSTEMİYORUZ. BU KONUDA GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM.

MERHABALAR TEMELDE LAVE DONATI SIKLIĞINDAN KAYNAKLI TEMEL MASH GENİŞLİĞİMİ 40 CMDEN 60 CM E ÇEKTİM BU DURUM İLE YAPIDENETİM İLE PROBLEM YAŞAMAKTAYIZ YANLIŞ BİR İŞLEM YAPMAK İSTEMİYORUZ. BU KONUDA GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM.
benim görüşüm;
üst yapıda döşeme kalınlıkları ortalamasının yaklaşık iki katı sonlu eleman genişliği alınması görüşü var. (yönetmeliklerde yok) buda yaklaşık 25 cm eder.
radye temelde de bunun iki katı almak bana göre yeter.
hassas bir hesap yapayım derseniz sonlu eleman genişlikleri daha azaltılabilir.

idecad için bu tartışma yapılabiliyorsa diğer program st.... sonlu eleman genişliklerini katta 100 cm az yapmayın, radye temelde yarısı kadar alın, kat alanı 500 m2 aşarsa sonlu eleman genişliklerini katta150 cm yapın diyorlar.
yapı denetim buna ne diyor?

yapı denetimin elle tutulur herhangi birşeyi yok 40cm i aşamazsanız diyor. bakanlığa ve idecad destekden bilgi aldığını iddaa ediyor. 85 cm yüksekliğinde kare bir temelim mevcut mash genişliğimi 60 cm almama karşı çıkıyor.

Geri