Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

TEMELDE FAZLA İLAVE DONATI , RİJİT BODRUM KAT , KİRİŞLERDE YENİDEN DAĞILIM

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mertmen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mertmen

Etkin Üye
Merhabalar sizden bir kaç fikir ve tavsiye almak için projemi buraya yükledim. Projemi yapı denetim inceledi ama bazı görüşleri var bunları maalesef düzeltemiyorum.

1- Temelde 16 çapında 5 cm arayla 375 adet ilave donatı atıyor bunu bir türlü geçiremiyorum

2- 3 tarafının tamamı perde ile çevrili olmadığı için rijit bodrum kat kabulü yapılamaz, analizin yenilenmesi gerekiyor diye görüş sunmuş ama bodrum 3 tarafı da perde ile çevrili bu konuda görüşünüz nedir?

3- Kirişlerde yeniden dağılımın çoğu zaman doğru hesaplanamadığı zaten biliniyor, açıklık ve mesnet moment dağılımlarında dengesizlikler gözüküyor. Lütfen yeniden dağılım kullanmayınız veya hesapları sap2000 ‘ de yaparak kullanınız. diyor

Bu konular hakkında fikirlerinizi veya tavsiyelerinizi bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim . İyi Çalışmalar..

Ekli dosyalar

1- Temelde 16 çapında 5 cm arayla 375 adet ilave donatı atıyor bunu bir türlü geçiremiyorum
Ana donatı 10 katlı bir proje için Ø16/15 az seçilmiş. Ana donatının arttırılması, üst donatı çaplarının seçilmesi uygun olacaktır.

2- 3 tarafının tamamı perde ile çevrili olmadığı için rijit bodrum kat kabulü yapılamaz, analizin yenilenmesi gerekiyor diye görüş sunmuş ama bodrum 3 tarafı da perde ile çevrili bu konuda görüşünüz nedir?

Projenizde 3.3.1.1. koşulları sağlanıyor rijit bodrum kabulu yapılabilir.
1696512577521.png
1696512071582.png
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

3- Kirişlerde yeniden dağılımın çoğu zaman doğru hesaplanamadığı zaten biliniyor, açıklık ve mesnet moment dağılımlarında dengesizlikler gözüküyor. Lütfen yeniden dağılım kullanmayınız veya hesapları sap2000 ‘ de yaparak kullanınız. diyor
Yeniden dağılım ts500 6.3.8 maddesine uygun olarak hesaplanmaktadır. Hatalı hesaplandığını düşündüğünüz projeniz var ise projeniz ile birlikte kiriş ismi ve hesapladığınız değerler ile bildirimde bulunursanız kontrol ederiz.
Kullanıcı tanımlı olarak isterseniz opsiyonu kapatarak çözüm yapabilirsiniz.
1696514007070.png

Geri