Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

U kolon poligon

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan tugce
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tugce

Yeni Üye
merhaba , ben projemde asansör etrafına U kolon poligon yaptım ancak açıklık kısmını döşeme kenarı ile kapatamıyorum ve döşememi atamıyorum ne yapmalıyım?? acil yardım lütfen..

poligon kolonda döşeme kenarını birleştiremezsin. sen asansör etrafını perde ile oluştur. problem kalmaz.

perde ile dönmem için panel kullanmam gerek ancak panel kullandığımda 3 ayrı panel bırlesımı ıle U olusturuyorum. bunu tam poligon olarak yapabılecegım baska yontem yok mu?

Zaten üç perde ile çözeceksin asansör perdesini Poligon kolon yaptığında çubuk eleman tanımlıyorsun ve programın işleyiş mantığına aykırı data girişi yapıyorsun.

anladım pekı 3 ayrı panel yaptığım da açıklık kısmını döşeme kenarı ıle mı yoksa kırışle mı kapatmalıyım?

Dilerseniz kirişle dilerseniz döşeme kenarı ile kapatabilirsiniz. Eğer gerçekte kişiş olacaksa kiriş kullanmanız elbette daha iyi olur. Ayrıca sizin örneğinizdeki gibi U poligon kolon kullanacaksanız asansör kovasının içi dahil döşeme oluşturup döşeme boşluğu komutunu kullanarak asansör kovasının içini boşaltabilirsin. Ama ben de sarıdurmus arkadaşım gibi "kabuk olarak modellenmiş panel" ile bu işi yapmanızı öneririm.

Geri