Ufak bir kirişte 1100 ton donatı

Mikado1001

Yeni Üye
İdecad Statikte metraj aldığım zaman 4 adet kirişin her birinde 1100 ton donatı olduğunu görüyorum. Toplam donatı aşağıdaki ekran alıntısında bulunmaktadır. Kirişe atılan donatıları incelediğimde herhangi bir sorun ile karşılaşmıyorum, fakat metrajda bu kadar donatı var. Sebebi ne acaba? Güncel sürüm kullanmaktayım. Daha öncesinde hiç böyle bir hata ile karşılaşmamıştım.
Cevap sonucunda projemi tamamlayacağım. Teşekkür ederim..

Ekli dosyalar

• Print Screen.png
    Print Screen.png
    6.7 KB · Görüntüleme: 54
Sorun 3. kattaki ismiyle K119 ve K126 kiriş detaylarının çizilememesinden kaynaklanıyor. K119 ve K126 kirişinin sol ucunun P04 ve P06 perdelerine bağlantı noktasını bir miktar değiştiriniz. Örneğin 1cm yukarıya doğru taşıyınız. Sorununuz düzelecektir.

1652791185640.png

Levent Bey aynı projede radye temel donatılarım yetersiz. Normal donatılarda herhangi bir problem yok fakat ek donatıların birinde problem var. Yapı simetrik, diğer bölgelerde yok iken neden tek tarafta bu hatayı veriyor inceleyip geri dönüş yapabilir misiniz?

Levent Bey aynı projede radye temel donatılarım yetersiz. Normal donatılarda herhangi bir problem yok fakat ek donatıların birinde problem var. Yapı simetrik, diğer bölgelerde yok iken neden tek tarafta bu hatayı veriyor inceleyip geri dönüş yapabilir misiniz?
Yapınız X ekseni doğrultusundaki simetrik. Radye ilave donatı yetersizliği ise y yönündeki 2 nolu donatı aksında sol orta bölgede.
Sonlu elemanlarla çözüm yönteminde sonlu eleman genişliği küçültülerek hasasiyet artırılabilir.
1652797168738.png

Geri