V11 Şablon Proje

MustafaAkın20

Etkin Üye
Merhaba,

proğramı açtığımda "Kullanıcı tanımlı şablon ile başla" aktif değil. Sadece sihirbazla başlatıyor. Bunun sebebi nedir?

Ayrıca V10 şablon kullanıldığında V11 ile bir çakışma yaşarmıyız? Yoksa şablonu V11 de yeniden mi oluşturmak lazım. Hesaplarda V10-V11 sanki çok uyuşmuyorda, bu şablona yansır mı?

Sihirbazı kullanarak ayarlarınızı bir seferliğe mahsus şablon olarak kayıt etmeniz daha sağlıklı olacaktır.
Mevcut V10 şablonlarınızı kullanmak isterseniz mevcut V10 şablonlarınızı V11 templates dizinine kopyalayarak kullanabilirsiniz
fakat 1. yöntemi kullanmanızı öneririz

C:\Program Files\ideCAD\ideCAD Statik 10\templates\structural\ klasörünü
C:\Program Files\ideCAD\ideCAD Statik 11\templates\ klasörü içerisine kopyalayabilirsiniz.
ide10 uzantılı şablon projelerin v11'de görülmesi için dosya uzantılarını ide11 olarak değiştirmeniz yeterli
1716993910403.png

Yasin bey, Templates içine V11 de rasatgele bir dosya kaydettim. İki dosyayıda şablon görmüyor. Aşağıda eklediğim resimdeki gibi görüntü hala. Hatta şablon dosyaları structural içinede kopyaladım v10 daki gibi ama yine olmadı.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-05-29 183259.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-29 183259.png
    9.3 KB · Görüntüleme: 33
  • Ekran görüntüsü 2024-05-29 183354.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-29 183354.png
    14.9 KB · Görüntüleme: 37
Kayıt ettiğiniz şablon projeler standart olarak aşağıdaki klasörde olmalı.
Mevcut v10 templates klasörünü kopyalarakta aynı şekilde kullanabilirsiniz.
C:\Program Files\ideCAD\ideCAD Statik 11\templates\structural\ klasörünün içerisine alt klasör oluşturulmalıdır

ideCAD Standart olarak "Yeni Şablon Proje" klasörünü kullanır. Siz kendiniz farklı klasörler oluşturabilirsiniz
C:\Program Files\ideCAD\ideCAD Statik 11\templates\structural\Yeni Şablon Proje

1717003823660.png

1717003911710.png

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Yasin bey, 2 sorunum var.
1-Açıkladığınız şekilde şablon yaptım, ancak yeni proje açıldığında şablon proje aktif olamıyor.
2- V.11 de statik pafta çizdiremiyorum. V.10.94 te İdeWrep dosyasını ozalit çekene kurdum. Yeni versiyonda İdewrep.exe dosyası klasörde mevcut. Kopyalama yaparak çizim almaya çalıştık. cm2fem_x64_54.dll sorunu çözebilir diyor. Bu dosyayı da kopyaladık yine dosyayı açamadık. İndirmek için One Click ile yeni wrep dosyası bulunamıyor.

1-Açıkladığınız şekilde şablon yaptım, ancak yeni proje açıldığında şablon proje aktif olamıyor.
Şablon dosyalarınızın gözükmeme nedeni dosya uzantısının "ide11" olarak değiştirilmemesi veya yanlış klasöre kopyalanması olabilir.
idecad standart olarak "yeni şablon proje" klasörünü kullanır.
c:\program files\idecad\idecad statik 11\templates\structural\yeni şablon proje
üstte yazdığım açıklamaları uygulayın
2- V.11 de statik pafta çizdiremiyorum. V.10.94 te İdeWrep dosyasını ozalit çekene kurdum. Yeni versiyonda İdewrep.exe dosyası klasörde mevcut. Kopyalama yaparak çizim almaya çalıştık. cm2fem_x64_54.dll sorunu çözebilir diyor. Bu dosyayı da kopyaladık yine dosyayı açamadık. İndirmek için One Click ile yeni wrep dosyası bulunamıyor.
ideCAD wrep 11.04 uygulaması oneclick üzerinden indirilebilir
1719834683486.png

Geri