V11 proje değerlerinde herhangi bir değişiklik yapılınca tüm değerler sıfırlanıyor

MK07

Yeni Üye
ideCAD V11 versiyonu deneme sürümü ile ilgili bazı hataları dile getirmek istiyorum. Proje değerlerinde herhangi bir değişiklik yapıldığı vakit, (misal: yatak katsayısının değişimi) tüm değerler sıfırlanıyor ve analiz yapılamıyor. Yapılsa dahi tüm kesitler donatısız olarak çıkıyor. Bu hata istisnasız tüm projelerde gerçekleşiyor. Tüm değerlerden kastım da en basitinden; beton örtüsünden donatı oranlarına, dışmerkezlik oranından zemin taşıma gücüne kadar tüm değerler "-inf" diye bir ifade ile sıfırlanıyor. Böyle bir durum önceki sürümde yoktu. Bu deneme sürümü ile ilgili yalnızca deney projeleri yapmaya çalışıyorum, resmi bir proje üzerinde çalışmıyorum. Eklenen yeni özellikleri çok olumlu bulduğumu da dile getirmeyi borç bilirim. Özellikle taşıyıcı olmayan elemanların dayanıma olan katkısı çok önemli bir katkıydı. Fakat yukarıda değindiğim bu hatanın da giderilmesi gerekmektedir. Aksi halde tüm değerleri elimle girmek zorunda kalıyorum ve bu çok yorucu oluyor. Projeyi baştan başlatmak da tabii olarak vakit kaybı doğuruyor. Bahsettiğim mesele teknik bir sorun olduğu için teknik elemanlarınızın bahse konu olan problem hakkında bir çözüm geliştireceklerini ümit ediyor, iyi çalışmalar diliyorum.1.png2.png3.png3.png

Hangi versiyonu kullanıyorsunuz kontrol eder misiniz?
Benzer bir durum 11.03 versiyonunda vardı düzeltilmiştir. 11.04 versiyonu güncelleyerek sorunun devam edip etmediğini dener misiniz?

1719817066702.png

Geri