win 8.1 işletim Sistemi Kullanalım mı?

insaat_muh":7tae0gid' Alıntı:
Win 8.1 işletim sistemi çıktı malumunuz, bu işletim sisteminde İde Statik V7.20 kullanalım mı? Bu konuda bir test yapıldı mı?
Bununla ilgili İde'den bir güncelleme gelmeden win8.1 yüklemeyelim mi?

Merhaba,

Kullanabilirsiniz.
Windows 8.1'de ideCAD programları sorunsuz çalışmaktadır.

İyi çalışmalar

win 8.1 pro

İde Statik 7.20 kurarken Hasp Driver Hatası aldım. (Sanırım uyumsuzluk yüzünden oluşan bir hata ile ilgili birşeyler yazıyordu.)

Yine de ide cad kurulumuna devam ettim. Daha sonra hasp taktığımda driver yüklemek isteyen Windows yine aynı hatayı verdi ve "çevrim içi yardım al" diyerek devam ettim. Sanırım Microsoft dan bir kaç dosya indirdi otomatik, arka planda birşeyler oldu ve tam anlayamadım. Kurulumlardan bittikten sonra ide statik hasp ile beraber açıldı fakat veri girişi, analiz veya pafta düzenleme vs gibi işlemler yapmadım, İnşallah karşılaşmam ama başka sorunlar ile karşılaşırsam buraya not düşerim. win 8.1 işletim sistemi (Win 8.1 temiz kurulum- win8.0'dan 8.1 güncellemesi değil) Kurulumun başındaki hasp driver hatası ile ilgilenilir ise sevinirim.

Not: Win 8.1 lisanlı programdır ve .iso dosyasını Microsoft resmi sitesinden indirilip kurulmuştur.

insaat_muh":36kgyx4k' Alıntı:
win 8.1 pro İde Statik 7.20 kurarken Hasp Driver Hatası aldım. (Sanırım uyumsuzluk yüzünden oluşan bir hata ile ilgili birşeyler yazıyordu.) Yine de ide cad kurulumuna devam ettim. Daha sonra hasp taktığımda driver yüklemek isteyen Windows yine aynı hatayı verdi ve "çevrim içi yardım al" diyerek devam ettim. Sanırım Microsoft dan bir kaç dosya indirdi otomatik, arka planda birşeyler oldu ve tam anlayamadım. Kurulumlardan bittikten sonra ide statik hasp ile beraber açıldı

Karşılaştığınız problem işletim sisteminin windows 8.1olması ile alakalı olmayabilir. Kendi ofisimizdeki testlerde problem oluşmadı. Safenet'in yayımladığı ver 6.60 hasp sürücüsü daha yeni, belki Windows onu bulmuş olabilir.

insaat_muh":36kgyx4k' Alıntı:
fakat veri girişi, analiz veya pafta düzenleme vs gibi işlemler yapmadım,

Ekran kartı güncellemelerini yapmak gerekiyor olabilir. Gün içinde, uygun olduğunuz zaman 0 224 220 67 17 nolu telefondan bizi arayın. Uzaktan erişimle bilgisayarınıza bağlanıp, belirttiğiniz probleme birlikte bakalım.

Merhaba
Belki benim gibi bu sorunu yaşayanlar vardır diye paylaşıyorum.

Sistemim win 8.1 pro idi.Uzun bir süre sorunsuz sistemimde İdecad çalıştı.Daha sonra bilgisayarımı yeniden kurdum yazılımları yükledim.İdecad'de sorunsuz yüklendi.Fakat ne zaman kilit takıp idecad'i açsam sürekli Windows çöküyor ve yeniden kurmak zorunda kalıyordum.Sorunu anlayana kadar 2-3 kere yeniden kurdum.Benim yaşadığım sorun bana göre SSD uyumsuzluğu idi.Çözümü şu şekilde buldum.

Hasp'ın üreticisi olan Sentinel'in resmi sitesinden SSD Cleanup v1.2.0.6 yazılımını indirdim.Bunun ile sıfır kurduğum yeni sistemi temizledim.Daha sonra aynı sayfadan Sentinel Driver v7.5.9 yazılımını kurdum ve sorun düzeldi. Şuan idecad sorunsuz çalışıyor.

Umarım işinize yarar.

Güney

abki":2i05yt6o' Alıntı:
Merhaba
Belki benim gibi bu sorunu yaşayanlar vardır diye paylaşıyorum.

Sistemim win 8.1 pro idi.Uzun bir süre sorunsuz sistemimde İdecad çalıştı.Daha sonra bilgisayarımı yeniden kurdum yazılımları yükledim.İdecad'de sorunsuz yüklendi.Fakat ne zaman kilit takıp idecad'i açsam sürekli Windows çöküyor ve yeniden kurmak zorunda kalıyordum.Sorunu anlayana kadar 2-3 kere yeniden kurdum.Benim yaşadığım sorun bana göre SSD uyumsuzluğu idi.Çözümü şu şekilde buldum.

Hasp'ın üreticisi olan Sentinel'in resmi sitesinden SSD Cleanup v1.2.0.6 yazılımını indirdim.Bunun ile sıfır kurduğum yeni sistemi temizledim.Daha sonra aynı sayfadan Sentinel Driver v7.5.9 yazılımını kurdum ve sorun düzeldi. Şuan idecad sorunsuz çalışıyor.

Umarım işinize yarar.

Güney

Geri bildiriminiz için teşekkürler...

Geri