Windows 11 Uyumluluğu

celikferhat

Yeni Üye
Windows 11 duyuruldu ve 5 Ekim 2021 tarihinde resmi olarak yayınlanacak. ideCAD windows uyumluluğu ve bunla ilgili bir problem oluşurmu çalıştırmada yada bir işlem yapıldı mı?
Şuan deneme/insider sürümünde Windows 11 kurduğum farklı bir bilgisayarda ideCAD çalıştırmadı. Mavi Ekran hatası aldım. Programı algılamadı yada henüz bilmediğimiz başka bir sorun oluştu. PC özelliklerim Win11 Pro, AMD Ryzen7 2700x, 32 GB Ram, SSD, Ekran Kartı AMD RX580 8GB.

Windows 11 insider sürümünde ideCAD programlarını şahsen ben de test ettim. Sadece 10 versiyonu değil, 8 ve 7 versiyonlarını da test kapsamına almıştım.
Kurulumlar dahil test sürecinde herhangi bir problem oluşmadı.

teşekkürler ilginiz için küçük bir güncelleme ve yazı tipi ayarıyla düzelttim. (Kurulumdan sonra otomatik yazı tiplerini almıyor. Bazı projeleri de dosya bulunamadı hatası veriyordu. Olurda böyle bir problemle karşılaşanlar için yazı tipi seçeneğini evrensel olmayan uygulamar için de düzeltmeleri gerekiyor. Bunu yapınca düzeldi.)

Yaptığımız testlerde bu bahsettiğiniz problem oluşmadı. Hiç bir özel ayar yapmadım, direk kurulumlardan programları yükledim ve programlar sorunsuz çalıştı.

Sizde muhtemelen idecad ile alakalı değil, genel windows 11 kurulumu ile ilgili bir durum oluşmuş olabilir.

teşekkürler ilginiz için küçük bir güncelleme ve yazı tipi ayarıyla düzelttim. (Kurulumdan sonra otomatik yazı tiplerini almıyor. Bazı projeleri de dosya bulunamadı hatası veriyordu. Olurda böyle bir problemle karşılaşanlar için yazı tipi seçeneğini evrensel olmayan uygulamar için de düzeltmeleri gerekiyor. Bunu yapınca düzeldi.)

Bende böyle bir problemle karşılaştım nasıl düzeltebilirim acaba yardımcı olabilir misiniz ? Türkçe karakterler görünmüyor.

Adsız.png

Merhabalar öncelikle yanıtınız için çok teşekkürler. Önerdiğiniz çözümün adımlarını çok kez tekrarlamama rağmen sorunumu çözemedim. Pek çok kez denetim masası ve win11 ayarlar bölümünden ayarları kontrol edip yeniden başlatıp programı sıfırlayarak açtım ama hala aynı sorun devam ediyor. Acaba bu durumun başka bir çözüm yolu var mıdır ?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    264 KB · Görüntüleme: 11
Merhabalar öncelikle yanıtınız için çok teşekkürler. Önerdiğiniz çözümün adımlarını çok kez tekrarlamama rağmen sorunumu çözemedim. Pek çok kez denetim masası ve win11 ayarlar bölümünden ayarları kontrol edip yeniden başlatıp programı sıfırlayarak açtım ama hala aynı sorun devam ediyor. Acaba bu durumun başka bir çözüm yolu var mıdır ?

Windows 11 de bir sorun bulunmamaktadır.

1659596448049.png

Sizin sorununuz dil ayarları ile ilgili olabilir.
Windows dil ayarlarınız Türkçe olmasına rağmen bu uyarı çıkıyorsa, ilk olarak farklı bir dil ve ülke seçip bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız. Daha sonra tekrar Türkçe (Türkiye) seçip, yeniden başlattığınız taktirde sorun düzelecektir.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Türkçe karakterlerin görünmemesinin nedeni fontların yüklü olmamasından da kaynaklanıyor olabilir.
İyi çalışmalar

Geri