V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

x yönündeki göreli kat ötemelemesi

önerilerim;
--beton değerini c30 yapabilirsiniz,
--kolonların nerdeyse hepsini aynı yöne koymuşsunuz mimari projeye göre uygun olanları çevirin.
Evet ama kolonların hangilerinin yönünü değiştirmem gerekiyor onu nerden anlayabilirim değiştirmeye çalıştım mimari proje çok etkilenmeden ancak yine de çözemedim

Evet ama kolonların hangilerinin yönünü değiştirmem gerekiyor onu nerden anlayabilirim değiştirmeye çalıştım mimari proje çok etkilenmeden ancak yine de çözemedim
-- yapınızın x yönündeki rijitliğini artırmanızı tavsiye ederim. (mimari hakkında bilgim olmadığı için müdahale edemiyorum)
-- merdiveninizin yönünü ters çevir işaretlemişsiniz. bu şekilde yapmanız sorun oluşturmuş. bu seçeneği seçmeden sıfırdan merdiveninizi tanımlayın.
-- tavsiyem işaretlediğim akslar arasında x yönünü güçlendirmeniz. öngörüm bu şekilde.

Ekli dosyalar

• merdiven.png
    merdiven.png
    508.8 KB · Görüntüleme: 15
  • öteleme.png
    öteleme.png
    244 KB · Görüntüleme: 14
  • tavsiye.png
    tavsiye.png
    269.5 KB · Görüntüleme: 15
-- yapınızın x yönündeki rijitliğini artırmanızı tavsiye ederim. (mimari hakkında bilgim olmadığı için müdahale edemiyorum)
-- merdiveninizin yönünü ters çevir işaretlemişsiniz. bu şekilde yapmanız sorun oluşturmuş. bu seçeneği seçmeden sıfırdan merdiveninizi tanımlayın.
-- tavsiyem işaretlediğim akslar arasında x yönünü güçlendirmeniz. öngörüm bu şekilde.
O yönde mimari açıdan kolon yönünü değiştiremiyorum, merdiveni ters çeviri kullanmadan nasıl çizebilirim

O yönde mimari açıdan kolon yönünü değiştiremiyorum, merdiveni ters çeviri kullanmadan nasıl çizebilirim
-- binanızın x yönünde rijitliğini artırmanız gerekmekte. özellikle s27 kolonunu x yönünde güçlendirmeniz gerekiyor. yada s27 kolonuna x yönünde gelen yükü azaltmanız gerekiyor.

-- bu link size yardımcı olacaktır.

Geri