Yay perde ve analiz süresi

acelebi

Yeni Üye
1-Tasarlamış olduğumuz projede yay perdeler bulunmaktadır. Grup olarak tanımladığım halde geometrik kontrolde bazı katlarda 1/6 oranının sağlanamadığı görülüyor bunun sebebini öğrenebilir miyim.
2- Bir diğer yay perdeyi ise poligon kolon olarak çizdim fakat yanında kolon olduğu için üst üste obje hatası alıyorum.
3- Projenin analiz süresi tek katlı iken 10 dakikadan fazla sürüyor, katları kopyaladıktan sonra ise 60 dakikayı aşan süre sonunda hata veriyor bunu sebebini öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    153.1 KB · Görüntüleme: 21
  • 2.jpg
    2.jpg
    136.9 KB · Görüntüleme: 21
1-Tasarlamış olduğumuz projede yay perdeler bulunmaktadır. Grup olarak tanımladığım halde geometrik kontrolde bazı katlarda 1/6 oranının sağlanamadığı görülüyor bunun sebebini öğrenebilir miyim.
Merhaba,
Grup olarak tanımladığınız yay perde, üst katlarda devam etmiyorsa, perde özelliklerinden "subasman/tüm katlarda devam etmeyen perde" olarak tanımlayabilirsiniz. Yay perdenin solundaki S35 kolonunu "Kısa başlık perdesi" olarak tanımlamanız uygun olur.
2- Bir diğer yay perdeyi ise poligon kolon olarak çizdim fakat yanında kolon olduğu için üst üste obje hatası alıyorum.
İki kolon aynı koordinatta tanımlamaz. Geometri kontrolünde üst üste obje hatası vermesi normaldir.
3- Projenin analiz süresi tek katlı iken 10 dakikadan fazla sürüyor, katları kopyaladıktan sonra ise 60 dakikayı aşan süre sonunda hata veriyor bunu sebebini öğrenebilir miyim? Teşekkürler.
Projenizde geometri kontrolündeki üst üste obje ve hatalı kesişim sorunlarını düzelttikten sonra hala analiz sırasında kapanıyorsa proje dosyasını ekleyiniz, inceleyelim.
İyi çalışmalar

Gelen projelerin ve destek taleplerinin sistemimizde derli toplu olması için email ile teknik destek veremiyoruz. 10 versiyonu lisanslı kullanıcımız iseniz sorunuzu Teknik Destek Portalı üzerinde sorup, proje dosyasını ekleyebilirsiniz.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ek bilgi, yay perde tüm katlarda devam ediyorsa subasman olarak işaretlemeyip, 1/6 boyut oranı hatasını dikkate almayınız.
Bu durum notlarımız arasındadır.

Geri