Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

YETERSİZ DONATI VE İSİMLENDİRME PROBLEMİ

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan cavahit
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cavahit

Yeni Üye
Merhaba, eklemiş olduğum projede iki problemim var. Birincisi zemin katta PG3 perde grubundaki P20 perdesinin yetersiz donatı hatasını ne yaptıysam gideremedim. İkinci husus ise obje isimlendirmelerinde bir adet 1 rakamı fazla veriyor, mesela KZ01 yerine KZ101 veya KB01 yerine KB1101 gibi isimlendirmeler çıkıyor. Bu iki hususta desteklerinizi bekliyorum, iyi çalışmalar dilerim. Screenshot_2.pngScreenshot_4.png

Ekli dosyalar

İsimlendirme için ise öncelikle bodrumlu yapıda kat genel ayarlarından kat ismini 1.Bodrum yerine Bodrum , indisini ise B1 yerine B olarak değiştirin.
Ayrıca otomatik isimlendirme ilk ismi K01 - S01 yerine K1-S1 gibi başlayın.

Ekli dosyalar

• KAT GENEL.png
    KAT GENEL.png
    85.2 KB · Görüntüleme: 21
  • İSİMLENDİRME.png
    İSİMLENDİRME.png
    81.1 KB · Görüntüleme: 21
Merhaba, eklemiş olduğum projede iki problemim var. Birincisi zemin katta PG3 perde grubundaki P20 perdesinin yetersiz donatı hatasını ne yaptıysam gideremedim. İkinci husus ise obje isimlendirmelerinde bir adet 1 rakamı fazla veriyor, mesela KZ01 yerine KZ101 veya KB01 yerine KB1101 gibi isimlendirmeler çıkıyor. Bu iki hususta desteklerinizi bekliyorum, iyi çalışmalar dilerim. Ekli dosyayı görüntüle 23880Ekli dosyayı görüntüle 23881

Merhaba;

İsimlendirme ile ilgili sorununuz 1. Bodrum katta ve Zemin katta ikişer adet rijit diyafram oluşuyor olması.

rijit diyaframlar.png

İki adet diyafram oluşmasının sebebi düşük döşemeleriniz.

düşük döşeme.png

Sorunun çözümü için 1. Seçenek:
Kattaki tüm döşemeleri seçip özelliklerinden "Bağlantı ne olursa olsun otomatik rijit diyafram oluştur" deyip aynı indeks numarasını vermek
1. seçenek.png

2. Seçemek:
Kat Genel Ayarları menüsünden ilgili katların indekslerine ekte resimde olduğu gibi düzenlemek.

2. SEÇENEK.png

Kat Genel Ayarları menüsünden ilgili katların indekslerine ekte resimde olduğu gibi düzenlemek.
Bu şekilde düzenlediğimde düşük döşemeye bağlı kirişlerde ve sahanlık kirişinde bir isimlendirme veriyor ama çok da problem değil önceden daha karışıktı, teşekkür ederim.Screenshot_3.png

Merhaba, 1. kattaki döşeme boşluklarını söylüyorsanız oralara çelik merdiven gelecek diye herhangi bir işlem yapmadım, yine de yapılması gerekir mi ?
1. kattaki döşeme boşlukları büyük olduğu için döşeme kenarı ile mesnetlenmeli,
Diğer merdivenleri aşağıdaki usulde mesnetlemiştim, bu şekilde bir problem yok sanırım.
problemli, merdiven kenarı nereye mesnetli ise oranın tiki aktif olmalı.
aşağıdaki eğitim linkini inceleyiniz.

Geri