V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Yetersizlikleri çözemiyorum.

alifurkant

Yeni Üye
Merhabalar, herkese kolay gelsin.
1) Öncelikle ; döşemeleri nervüre çevirdikten ve nervür diş boylarını(23cm) girdikten sonra geometrik kontrol yaptığımda bir hata çıkmıyorken bodrum katındaki perdeleri tanımladıktan sonra tekrar geometrik kontrol yaptığımda bodrum katındaki D01,D07,D08,D14 döşemelerindeki nervürlerin diş yükseklikleri için hata alıyorum ve ancak 25cm ye çıkardıktan sonra hata gidiyor, nedenini merak ediyorum.

2) Yapının bir yarısındaki yatay kirişler için herhangi bir hata almazken, diğer yarısında hem kesme güvenliği için hemde donatı yetersizliği için hata alıyorum bir türlü anlam veremiyorum sanki bir taraftaki donatılar bir diğer tarafa kaymış gibi bir durum söz konusu.

3) Bodrum katındaki orta sırada yer alan kolonlar için zımbalama hatasını her yolu denememe rağmen sadece radye döşemeyi 30cm büyüterek kurtulabiliyorum.Başka neler yapabilirim.

Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• xxx.cde
    xxx.cde
    6.2 MB · Görüntüleme: 12
Birde bu hataları alıyorum ;
Taşıyıcı sistem tipi A24 (X/Y yönünde) seçilmiş. A24 taşıyıcı sistemlerde perde kullanılmalıdır.

Acaba yukarıdaki hataları almamdaki neden bu olabilir mi?
Bodrum katında subanman olarak tanımladığım perdeler kullandım fakat üstkatlarda perde kullanılmasını istemiyorum.Kullanmam gerekir mi?

sihirbazdan giderek a24 ve a23 seçeneklerine yolum çıkıyor başka seçenek bırakmıyor.Yukardaki sorular için rica etsem tavsiyeleriniz nelerdir.

-TBDY sihirbazında döşeme tipini tek doğrultulu dişli döşeme seçmeniz gerekir. DTS=1 olan tek doğrultulu dişli (asmolen) döşeme sistemerinde karma sünek çözüm yapılması gerekir. (TBDY2018 madde 4.3.4.3, tablo 4.1)
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

-Nervür plak kalınlığı 30 cm, nervür diş yüksekliği 23 cm girilmiş.

1665392354677.png

Raporda kesit yetersizlikleri ve hata mesajları hakkında bilgi bankasından ve forumdan arama yapabilirsiniz.

v10.94 demo sürümünü kullanabilirsiniz.

Geri