Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

zımbalama güvenliği sağlanmıyor hatası

Kirişsiz bir projem var, her kat kolonlarının bir kısmında zımbalama güvenliği sağlanmıyor hatası alıyorum. hata veren kolonlara zımbalama donatısı vermeme rağmen hatayı bir türlü gideremedim. yardımcı olur musunuz rica etsem. cde dosyasını ekledim.
teşekkür ediyorum şimdiden.

Ekli dosyalar

Kirişsiz bir projem var, her kat kolonlarının bir kısmında zımbalama güvenliği sağlanmıyor hatası alıyorum. hata veren kolonlara zımbalama donatısı vermeme rağmen hatayı bir türlü gideremedim. yardımcı olur musunuz rica etsem. cde dosyasını ekledim.
teşekkür ediyorum şimdiden.
önerilerim;
--1. bodrum kat rijitlik tikini kaldırınız,
--iç bölümdeki kolonların ebadını artırınız,
--köşe kolonları ebadını çok büyük yapmanız gerekir, çözüm olarak kolonu içe alın (kırımız) veya kiriş bağlayınız,(yeşil)
1687251041416.png
--zımbalamadan kurtulmak için aşağıdaki linki inceleyiniz, (yukarıdaki destek/bilgi bankasından zımbalama yazıp aratabilirsiniz.)
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ünver Bey, iç bölümdeki kolonların ebatını arttırdım ama yine de zımbalama hatasından kurtulamıyorum, hata veren kolonlara zımbalama donatısı da ekledim. yine olmadı, acaba zımbalama donatılarında hata mı yapıyorum?(kirişsiz mantar döşeme)

Ekli dosyalar

• zımbalama hatası.cde
    zımbalama hatası.cde
    15.1 MB · Görüntüleme: 9
  • InkedEkran Alıntısı.png
    InkedEkran Alıntısı.png
    229.9 KB · Görüntüleme: 15
Ünver Bey, iç bölümdeki kolonların ebatını arttırdım ama yine de zımbalama hatasından kurtulamıyorum, hata veren kolonlara zımbalama donatısı da ekledim. yine olmadı, acaba zımbalama donatılarında hata mı yapıyorum?(kirişsiz mantar döşeme)
1) B0drum kat 4.8.5.1 seçilmiş. 4.3.6.2 seçilmelidir. Kolon demirleri tümünde12lik. 14 lükten az olamaz.

Son düzenleme:
iyi günler;
kirişsiz döşemeyle alakalı zımbalama sorunuyla karşılaştım. Görüşlerinizi alabilir miyim?

Ekli dosyalar

Kolonlar döşemenin kenarında, döşemeye konsol yapmak veya kolonları içeriye çekerek zımbalama çevresini arttırmak,
Kolonları perdeler ile aynı aksa alabilirseniz kiriş ile çevçeve oluşturularak zımbalama kontrolünün yapılmaması sağlanabilir.
Döşeme kalınlığı arttırmak ve zımbalama donatısı kullanarak çözüme ulaşılabilir. Yardım sayfasını inceleyiniz
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Geri