Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Zemin emniyeti yardım.

erkin2503

Yeni Üye
iyi günler. ekteki projede tk19 kirişiyle ilgili bir hata yapıyorum yerleşimindede hata olduğunu düşünüyorum ama bir türlü çözemedim. zg problemide alıyorum raporda. yardımlarınız için teşekkürler.

Ekli dosyalar

Merhaba,

TK019 temelinin SZ03 kolonuna bağlantısında bir sorun görünmüyor. Trim algoritmasının değişmesi nedeniyle böyle bir görüntü oluşuyor. Temellerin birbiriyle kesişmesi için TK02 temelini SZ03 kolonuna sol üst köşesinden bağlayın.

Bunun dışında;

BP19 ve BP29 panellerinin altında sürekli temelleri panelle aynı doğrultuda girin.
Analiz ayarlarında "üst yapı etkileşimli çözüm" seçeneği işaretlenerek analiz yapılırsa gerilme sorunu çözülüyor.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

cevabınız için teşekkürler. sorunları hallettim. rm ve km baya ayrı kaldı nasıl bir çözüm bulabilirim.

tekrardan selamlar. bir proje daha ekliyorum buradaki sıkıntım şu şekilde;

temel dizaynında terasların altına gelen subasman perdelerinde kiriş döşeme kenarı çakışıyor diye geometri kontrölünde hata almaktayım. bunu aşmanın yolu varmdır. şimdiden teşekkürler proje ektedir.

Ekli dosyalar

erkin2503":1iuow89u' Alıntı:
tekrardan selamlar. bir proje daha ekliyorum buradaki sıkıntım şu şekilde;

temel dizaynında terasların altına gelen subasman perdelerinde kiriş döşeme kenarı çakışıyor diye geometri kontrölünde hata almaktayım. bunu aşmanın yolu varmdır. şimdiden teşekkürler proje ektedir.
Merhaba,
Bahsettiğiniz durum analiz modelinde bir sorun oluşturmuyor. Uyarıyı dikkate almayabilirsiniz.
Not: Bazı su basman perdelerinin altına bağ kirişi girilmiş. Bağ kirişleri üst yapı etkileşimli çözülmez. Üst yapı etkileşimli çözüm yapılacaksa panellerin altına sürekli temel girilmelidir.
İyi çalışmalar

Geri