Güneş enerji sisitemi statik hesap raporu

Bir fabrika projesinde çatıya güneş enerji sistemi ekleyip bunun statik hesap raporunu çıkarmak istiyorum idecad 10.94 versiyonunda bu mümkün mü ? İdecadin bütün programlarına sahibim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Mevcut yapının güneş paneli yüküne göre performans analizimi ? Yeni bir yapının üstüne güneş paneli yükü ekleyip çözmek mi ? Her iki opsiyonda idecad'de mümkün.

Betonarme için performans analizi yapabilirsiniz. Çeliğin performans analizi yok programda. Zaten yönetmelik değiştiği için muhtemelen performansı karşılamayacaktır. Ancak şöyle bir yol izlenebilir. Yeni bir yapı gibi modellenip güneş paneli yükü eklenerek çözüm yapılır. Yetersiz gelen elemanlar için güçlendirme istenir.

Panel yükü hesap raporu dediğiniz nedir ? Panellerin m2 ağırlığı + alt konstrüksiyonun ağırlığı = Panel yükü ağırlığı buda ortalama 20-25 kg/m2 civarındadır. Sanırım kastınız güneş panellerinin alt taşıyıcı sistem hesapları. Bana mail verirseniz size örnek hesap raporu atabilirim ancak bu işi yapabilecek yeterli bilgi birikimiz olduğunu düşünmüyorum. Nacizane tavsiyem bilen birinden yardım almanız yönünde olacaktır.

Panel yükü hesap raporu dediğiniz nedir ? Panellerin m2 ağırlığı + alt konstrüksiyonun ağırlığı = Panel yükü ağırlığı buda ortalama 20-25 kg/m2 civarındadır. Sanırım kastınız güneş panellerinin alt taşıyıcı sistem hesapları. Bana mail verirseniz size örnek hesap raporu atabilirim ancak bu işi yapabilecek yeterli bilgi birikimiz olduğunu düşünmüyorum. Nacizane tavsiyem bilen birinden yardım almanız yönünde olacaktır.
Merhaba. Yeni bir işe başlamak üzereyim ve bu konuda kendimi geliştirmeye ihtiyacım var. Mümkünse bana örnek hesap raporları gönderebilir misiniz ? Arazi, çatı.. Mümkün olduğu kadar çok rapor incelemek istiyorum. Şimdiden teşekkürler
murataltun_86@hotmail.com

Geri