Çöktürme Havuzu Analizi hakkında yardım

Bir arıtma tesisinin analizini yapıyorum. Arıtma tesisi içerisindeki çoğu yapının analizini tamamladım fakat bir çöktürme havuzu var ve burada takıldım. Resimde görüldüğü üzere yapının dairesel perdelerinin analizini yaptım ve çizimlerini kendim düzenleyebiliyorum fakat yapı içerisinde betonarme olarak yapılan eğitimli bir taban mevcut. Bu taban kısmı toprağa gömülü ama burayı modelleme ile ilgili fikir paylaşmak isteyen olursa her türlü fikire açığım. Bunun dışında bu tarz yapıların analiz ve çizimlerini yapabileceğim başka alternatif yollar var mıdır? WhatsApp Image 2024-04-16 at 19.09.54 (1).pngWhatsApp Image 2024-04-16 at 19.09.54.png

Bir arıtma tesisinin analizini yapıyorum. Arıtma tesisi içerisindeki çoğu yapının analizini tamamladım fakat bir çöktürme havuzu var ve burada takıldım. Resimde görüldüğü üzere yapının dairesel perdelerinin analizini yaptım ve çizimlerini kendim düzenleyebiliyorum fakat yapı içerisinde betonarme olarak yapılan eğitimli bir taban mevcut. Bu taban kısmı toprağa gömülü ama burayı modelleme ile ilgili fikir paylaşmak isteyen olursa her türlü fikire açığım. Bunun dışında bu tarz yapıların analiz ve çizimlerini yapabileceğim başka alternatif yollar var mıdır?
Merhaba;

Tonoz komutunu kullanarak yada benzer şekilde merdiven objesini kullanarak bu modeli oluşturabilirsiniz.
Örnek ekran görüntüsünü ve modeli ekte paylaşıyorum.

Tam istediğimiz geometri için birkaç deneme yapmanız gerekebilir.

1713339806567.png

Ekli dosyalar

• arıtma.cde
    1 MB · Görüntüleme: 9
Merhaba;

Tonoz komutunu kullanarak yada benzer şekilde merdiven objesini kullanarak bu modeli oluşturabilirsiniz.
Örnek ekran görüntüsünü ve modeli ekte paylaşıyorum.

Tam istediğimiz geometri için birkaç deneme yapmanız gerekebilir.

Ekli dosyayı görüntüle 42331
Çok teşekkür ederim tam istediğim model sadece bu tonozla ilgili çizim alabiliyor muyuz ? daha önce bunla ilgili bir modelleme yapmamıştım her hangi bir bilgim yok.

Merhaba benzer bir yapı modellemesi yapıyorum. Tonoz modellemede herhangi bir sıkıntı yok, donatı alanlarını ve donatımı da belirledim ama elle çizim yaparken biraz sıkıntı yaşadım geometriden dolayı. Acaba basit bir şekilde bu tarz bir tonozun donatı gösteriminin nasıl olacağı konusunda yardımcı olabilecek var mı?

Geri