Çelik makas eksenel kapsite yetersiz

m24demir

Yeni Üye
Ekteki spor salonunu modelledim fakat çelik makaslarda bir türlü eksenel kapasite yetersizliği ile kolan ayakları birleşimindeki hataları gideremedim ekte dosyayı gönderiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 23.01.2023 SPOR SALONU STATİK PROJE.cde
    11.7 MB · Görüntüleme: 27
Hocam kolon ayaklarındaki levhalar eziliyor, ezilme tahkikini sağlamıyor, 50mm deneyince düzeliyor, 2 kesme hatası veren kolon he320 yapınca kesmeyide kurtarıyor, zaten kısa kolonlar büyütebilirsiniz. makaslarında alt başlıkları sanırım kurtarmıyor, ben değişince program çözülemiyor hatası veriyor. sizde bir sıkıntı varmı bu konuda, bide geometri hatası veren 2 küçük obje var diyor zemin katta ama, ben objeleri seçemedim. siz alt başlığı büyütüp deneyin arttırın, ben anlayamadım değişince analiz hatası veriyor.

Ekteki spor salonunu modelledim fakat çelik makaslarda bir türlü eksenel kapasite yetersizliği ile kolan ayakları birleşimindeki hataları gideremedim ekte dosyayı gönderiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim iyi çalışmalar
Önerilerim;
--geometri kontrolü yaptırın kısa objeler kalmış siliniz,
--üst yapı etkileşimli çözüm yapınız,
--aldığınız a13 uygun değil,
--dilatasyonlu iki yapıyı temel dahil ayrı ayrı çözünüz, (a, r, d değerleri birbirinden farklı)
1674727433595.png

Geri