Çoklu monitöre çalışma ekranlarını nasıl bölebilirim

Merhaba, ofisim de laptopum ve monitorüm birbirine baglı calisiyorum. Birinde ide statik acikken diğerinde autocad ile calisiyorum. Sorum şu örneğin laptop ta ide statik cizim ekrani acıkken, monitör ekranında perspektif calisma alanini yada baska bir görünüşü taşiyabilirmiyim. Ayırma gibi bir kısım bulamadim ya kendi icinde büyüyor yada kapaniyor. Yardimci olurmusunuz.

Görüntü ayarlarına geçerek "Bu ekranları genişlet" opsiyonunu kullanın. İki ekran tek ekran gibi çalışacaktır. Masa üstü ikiye bölünecektir.
Programı tam ekran yaptığınızda sadece aktif olduğu ekranı kaplayabilir.
Program penceresinin kenarlarından sürükleyerek iki ekranıda kaplayacak şekilde boyutlandırabilirsiniz.
Ekran boyutlamasını yaptıktan sonra perspektif penceresi sınırını ekranlara uygun şekilde ayarlayabilirsiniz.
İki ekran çözünürlüğünün aynı olması uygun olur. Ekran çözünürlükleri farklı ise boş alanlar veya gözükmeyen alanlar oluşabilir.
1678953232827.png

Yasin Bey merhaba ,

Bu konu ile alakalı 3d penceresini ayrı pencere olarak kullanabilsek kolaylık olacağını düşünüyorum. Ayrıca program arayüzünde koyu tema uyumu da eklenebilirse iyi olur.

İyi çalışmalar.

Geri