İskele analizi yaparken program kapanıyor

Bekiraygn

Yeni Üye
Merhabalar,
İdecad son sürümü kullanıyorum. Statik raporu sorunsuz bir şekilde aldım. Binanın iki yanı bitişik nizam. Sadece ön ve arka tarafına iskele makrosu ile iskele çiziyorum. Ancak her defasında analiz yaparken program kapanıyor. Çizim ve rapor alamıyorum. Sebebi ne olabilir ?

Ekli dosyalar

• Statik Proje.cde
    4 MB · Görüntüleme: 6
Merhabalar,
İdecad son sürümü kullanıyorum. Statik raporu sorunsuz bir şekilde aldım. Binanın iki yanı bitişik nizam. Sadece ön ve arka tarafına iskele makrosu ile iskele çiziyorum. Ancak her defasında analiz yaparken program kapanıyor. Çizim ve rapor alamıyorum. Sebebi ne olabilir ?
Yüklenen data iskele datası değil.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ben bunları yaptım zaten , iskeleye çevirince projeyi iskeleyi kurduktan sonra analiz yaparken kapanıyor . Bunu çözemedim ...

Ben bunları yaptım zaten , iskeleye çevirince projeyi iskeleyi kurduktan sonra analiz yaparken kapanıyor . Bunu çözemedim ...
İskele / döşeme ayarlarında Metal döşeme malzemesi seçilmemiş görünüyor. Döşeme malzemesi seçerek iskeleyi tanımlayıp, analiz yapılacaktır.

1668405658615.png
Şablon proje ayarlarını kullanırsanız metal döşeme malzemesi seçili gelir.

Merhabalar, benim projemde de aynı sorun var. Üstte bahsedilen metal döşeme malzemesi seçili ama yinede analizin ortasında kapanıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• 4 katlı iskele.cde
    9 MB · Görüntüleme: 1
Merhabalar, benim projemde de aynı sorun var. Üstte bahsedilen metal döşeme malzemesi seçili ama yinede analizin ortasında kapanıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
İŞaretlenen iskelelerin iskele / döşeme ayarlarında metal döşeme malzemesi seçilmemiş görünüyor. Tanımlanan herbir iskelenin özelliklerinden döşeme malzemesini kontrol edip, malzeme seçin. Veya iskeleleri tanımlamadan önce iskele ayarlarından döşeme malzemesini seçerek iskeleyi tanımlayıp, analiz yapılacaktır.
1669806347055.png
1669806384202.png

Şablon proje ayarlarını kullanırsanız metal döşeme malzemesi seçili gelir.

Geri