2 Perde de donatı hatası giderilmiyor.

ORHAN14

Etkin Üye
Merhabalar iki perde de donatı hatasını gideremiyorum. bu iki perde de bodrum katlarda olan tüm katlarda devam etmeyen perdeler. İnceleyebilir misiniz?

Ayrıca tüm kolonlarda altta ve üstte zımbamla kontrolü seçildiği zaman hepsinde zımbalama sıkıntısı çıkmaktadır. Bu seçenekleri aktif etmek gerekir mi? yoksa aktif etmesek sıkıntı olur mu?

Ekli dosyalar

• Statik Dosya.cde
    5.8 MB · Görüntüleme: 18
Merhabalar iki perde de donatı hatasını gideremiyorum. bu iki perde de bodrum katlarda olan tüm katlarda devam etmeyen perdeler. İnceleyebilir misiniz?

Ayrıca tüm kolonlarda altta ve üstte zımbamla kontrolü seçildiği zaman hepsinde zımbalama sıkıntısı çıkmaktadır. Bu seçenekleri aktif etmek gerekir mi? yoksa aktif etmesek sıkıntı olur mu?
1.Bodrum perde kesme ve donatı yetersiz.
2) A planı donatı yetersiz. 2 perdeyi seçip kısa başlık perdesi tanımlamanız gerekiyor fakat kesme güvenliği düzelmiyor. Silinip yeniden modellense dahi.
3)B Planı. P15, P18 ve p19 u zorunluluk yoksa(öyleye benziyor.) kirişe dönüştürmelisiniz
Kolon zımbalamaya gelince uyuyan yılanı uyandırsanız ısırır.

Son düzenleme:
2) A planı donatı yetersiz. 2 perdeyi seçip kısa başlık perdesi tanımlamanız gerekiyor fakat kesme güvenliği düzelmiyor. Silinip yeniden modellense dahi.
3)B Planı. P15, P18 ve p19 u zorunluluk yoksa(öyleye benziyor.) kirişe dönüştürmelisiniz
teşekkür ederim üstad

bu konu hakkınnda idecad yetkililerinden cevap bekliyorum. geri dönüş sağlarsanız sevinirim

tüm kolonlarda altta ve üstte zımbamla kontrolü seçildiği zaman hepsinde zımbalama sıkıntısı çıkmaktadır. Bu seçenekleri aktif etmek gerekir mi? yoksa aktif etmesek sıkıntı olur mu?
Projeniz kirişli döşeme olduğu için zımbalama kontrolü yapılmaz. Bu opsiyonları aktif etmeyiniz.

Tüm perdelerde sonlu eleman genişliğini 40cm'e azaltın
1704788418138.png

Perde düşey donatısı olarak daha küçük çaplarda kullanılabilir.
1704788440996.png

Perde donatıları aşağıdaki şekilde yeterli gelmektedir.
1704789322281.png

üstadım peki ilk iki katta devam eden perdelerde, üstte olan perde için neden su basman tüm katlarda devam etmeyen perde seçeneğini işaretlemediniz?

Bu perdelerde "Subasman / tüm katlarda devam etmeyen perde" opsiyonu işaretlenmelidir. Gönderdiğiniz projede zaten seçili
Rijit bodrum katta bu perdeler için "Subasman / tüm katlarda devam etmeyen perde" opsiyonu seçilmesine gerek yoktur.
Rijit olmayan katlarda seçilmelidir.
1704806037126.png

Geri