3 boyutta temel ve döşemeler görünmüyor

hk42

Üye
3 boyutlu gösteren bölümde temellerim noktasal ve döşemelerim de saydam görünüyor. yadımcı olabilir misiniz

Ekli dosyalar

• Adsızsssss.png
    Adsızsssss.png
    379.5 KB · Görüntüleme: 32
Analiz ve tasarım yaptıktan sonra
Eğer "yarı rijit" analiz modeliyle çalışıyorsanız veya "tam rijit" ve aynı zamanda üst yapı etkileşimli çözüm yaptıysanız yapı modeli üzerinde yapılan ekstra ilaveler ve çalışmalar, "Otomatik analiz sistemi oluşturulması" seçeneğinin aktif olması vb. faktörler 3B deki analiz modelinin değişmesine sebep olur. "Yarı rijit" modelde analiz modeli yapılan her değişiklikten sonra otomatik oluşturulmaz.
Projeyi tekrar analiz ederek analiz modelinin tekrar oluşmasını sağlayınız.
Döşemeler ve temeller analizde modelinde hala görünmüyorsa proje dosyasını ekleyiniz.

Levent bey çok teşekkür ederim o sorunu çözdüm bu konu başlığı altında sormamda sakınca var mı bilmiyorum ama temellerde tek etriye kullanmak istiyorum hangi alanda bunu düzenleyebilirim

levent bey çok teşekkür ederim o sorunu çözdüm bu konu başlığı altında sormamda sakınca var mı bilmiyorum ama temellerde tek etriye kullanmak istiyorum hangi alanda bunu düzenleyebilirim
Sürekli temellerde çift etriye koşulu "Sürekli Temel Parametreleri" diyaloğundan değiştirilebilir.

1628843214331.png

Sürekli temellerde "Çift etriye için min. B. değerini düzenlerken TS 500 10.4.3 ve buna bağlı olarak TBDY 2018 7.4.4 te verilen koşulların dikkate alınmasını öneririm.

sürekli temel max donatı pursantajı seçeneği yok parametrelerde dolayısıyla üst donatılar çok fazla çıkıyor bu noktada bindirmeli donatı yerleşimi mi yapılması gerekli

Geri