3d Performans

platon24

Yeni Üye
Merhaba;

İdecad dünyasında yeniyim ve programın performansıyla ilgili sorunlarım var (galiba) .

Sistemim :

Fx 6200 amd 6 core 3.8 GHZ
16 gb 2133 mghz ram
hd 7850 oc 2gb 256 bit ekran kartı
....

İlk sorum; Çizime başlarken bir sıkıntı yok fakat ilerledikçe özellikle kütüphane öğresi arttıkça 3d ekranı çeviremez duruma geliyor. Bu normalmidir. Bahsettiğim çizim bir işyeri 3 katlı 10-15 kapı birkaç sandalye ve masadan oluşuyor. Kullandığım bilgisayara göre basit bir sahne fakat program 1-2 fps arasına kadar düşüyor.

İkinci sorum; Programı açtıktan bir süre sonra kendini yenilemeyi durduruyor. Şöyleki örneğin bir aks seçtim sonra seçimi sıfrılamak için esc tuşuna bastığımda seçili aks hala yanık kalıyor. Ekrana müdehale etdemeden sönmüyor (zoom in yada pan gibi) . Anladığım seçim kalkıyor ama grafiksel güncelleme durduğu için kullanıcı komutu olmadan sahne yenilenmiyor. Viewporttaki butonlarda aynı zamanda tıklanabilirliğini yitiriyor. Yani buton orda fakat tıklayamıyorum. Bu olağan birşeymidir.

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Enes Aydoğan
Tekniker

Projenizde her katta 27 tane olmak üzere toplam 81 kütüphane yerleştirmişsiniz ki çok fazla değil.. Bizdeki bilgisayarlarda 3d görüntü gayet hızlı, tabiri caizse yağ gibi kayıyor. Hatta sizdeki ekran kartından kat kat kötü bir kartın olduğu donanımda bile kabul edilebilir hızda. Sizdeki problemler ekran kartının düzgün yapılandırılmaması kaynaklı görünüyor. Kartın win8 uyumlu güncel driver'ını kurduğunuzda problemlerin çözüleceğini düşünüyorum. (Aks seçimi durumu için de)

Driverları tekrar gözden geçirdim şu anda hepsi son sürüm. Önerebileceğiniz ayar veya 3. parti program varmıdır performansını iyileştirmek için. Can sıkıcı derecede yavaş. Aynı özelliklerde win 7 bilgisayar üzerinde de deneme uaptım. Sonuçlar aynı düşük performans. Ati kullanan herkesde bu aynımıdır. Kullanan arkadaşlar fikir verebilirse sevinirim. İşe yarayacaksa donanım değişikliğine gidebilirim. Önerileriniz için teşekkürler.

platon24":2asisw9g' Alıntı:
Driverları tekrar gözden geçirdim şu anda hepsi son sürüm. Önerebileceğiniz ayar veya 3. parti program varmıdır performansını iyileştirmek için. Can sıkıcı derecede yavaş. Aynı özelliklerde win 7 bilgisayar üzerinde de deneme uaptım. Sonuçlar aynı düşük performans. Ati kullanan herkesde bu aynımıdır. Kullanan arkadaşlar fikir verebilirse sevinirim. İşe yarayacaksa donanım değişikliğine gidebilirim. Önerileriniz için teşekkürler.

Merhaba,

Bursa ofimizden bizi arayın. Uzaktan erişimle birlikte soruna bakalım. Tel : 0 224 220 67 17

Geri