Analiz sonrası yapılan görsel hata kontrolleri

analiz modelli hatalı gösterim yapıyor o zaman donatı alanı büyültülmesi hatası nasıl analiz modelinde gösterilmez

hatalarımızı raporlar kısmından bakıcaz o zaman
Hatalarınıza raporlar kısmından bakabileceğiniz gibi aşağıda listelediğim diğer kısımlardan da bakabilirsiniz.

analiz modelli hatalı gösterim yapıyor o zaman donatı alanı büyültülmesi hatası nasıl analiz modelinde gösterilmez
Analiz modeli hatalı göstermiyor.
Hatalı gösterim yapıyor demeniz için aşağıdaki listede kırmızı yerine yeşil gösterim yapması lazım programın. veya yeşil yerine kırmızı.

Rapor alırken gösterilen yüzlerce kullanıcı hatasını görsel olarak da gösterseniz iyi olurdu derseniz bu dediğiniz anlaşılabilir.
Ancak proje optimizasyonu adına idecad in sunuduğı olanakların hiçbirisi diğer yerli yabancı veya uzaylı yazılımlarda henüz yok.

idecad elaman bazında aşağıda listelenen durumlar için görsel olarak analiz modeli üzerinde yeşil kırmızı veya giri renkte bilgi verir.

1655947720767.png

Aşağıdaki kontrolleri idecad otomatik yapar

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ayrıca program içerisinden sağ taraftaki yapı ağacında proje hataları satırını tıklarsanız yaptınığınız hataları program size gösterir.

1655948179205.png

Projeyi optimize ederken yararlanabileceğiniz diğer idecad olanağı analiz tasarım görüntüleme tabında ayrıca vardır.

1655948575668.png

Tüm bunlardan başka ayrıca da eleman donatı tasarım dialoglarında da yaptığınız hatalar listelenir.

1655948755505.png

Yurdum mühendisleri daha derdini düzgün anlatamıyor. Kaliteli proje beklemek hayal.

Raporda gösterilen hataların ekran görüntüsünü alırsınız. Sonra model sonuç görsel sorgulama penceresindeki iddia ettiğiniz her şeyin yeşil gösterilmesinin ekran görüntüsünü alırsınız. En son modeli de yükler ve ekran görüntüleri ile buradan paylaşırsınız. Model çok büyükse bir dosya paylaşım sitesine (örneğin wetransfer) yükler indirme linkini buraya yazarsınız

Bizler de derdinizi anlar varsa çözüm getirmeye çalışırız. Ya da yanlış anlaşılmayı açıklığa kavuştururuz.

Örneğin kiriş yüksekliğinin döşeme kalınlığının 3 katından az ise raporun en başında bu bir hata olarak listelenir. Ancak betonarme yetersizlik anlamına gelmez bu. Kiriş kesiti yeterli ise tabi ki yeşil görünür.

Yönetmelikteki konstrüktif kuralların, kesit kurallarının da 3B görselleştirmede gösterilmesini isterseniz orası ayrı.

urdum mühendisleri daha derdini düzgün anlatamıyor. Kaliteli proje beklemek hayal.
Derdini gayet güzel anlatmış. Rapor alırken göstrilen hataları aynı zamanda
3B görellerştime penceresinde de kırmızı kırmızı gösterin demiş. Burada her şey yeşil iken raporda onca hata çıkması can sıkıcı oluyor demiş.

Yönetmelikteki konstrüktif kuralların, kesit kurallarının da 3B görselleştirmede gösterilmesini isterseniz orası ayrı.
Raporda kontrol edilenler sadece kesit kuralları ve konstruktif koşullar değil. Aşağıdaki tüm kontroller rapor alırken otomatik olarak yapılır

Siz muhtemelen bu hataları çıkartmayacak şekilde modeli oluşturuyorsunuz .

erhan bey çok basit soruydu ismail beyde çok güzel bir şekilde açıkladı benim asıl sorum yani ilk soruyu sormamdaki kasıt kolon,perde,döşeme tasarımı yaparken isteğime göre yapı elamanlarında ebatları seçmek mi yoksa hataya göre seçmek mi ki bunun sonucunda oluşucak proje de ekonomik emniyetli ve estetik bir tasarıma girmeli bakış açısıyla hazırlanmış mı olmalı olucaktır.

Raporda kontrol edilenler sadece kesit kuralları ve konstruktif koşullar değil. Aşağıdaki tüm kontroller rapor alırken otomatik olarak yapılır
Ben sadece bunlar kontrol ediliyor demedim. Bu kontrollerin de 3b görsel sorgulamada gösterilmesi isteniyor olabilir dedim. sizin linklerini verdiğiniz kontrollerin sonucu zaten 3b görsel sorguda gösteriliyor.

@ozandemir93 agresif bir mesaj atmışım. özür dilerim.

gösterilmedi bende sisteme art arda fazla veri girişi yapınca program yoruldu herhalde birde art arda analiz yapmıştım o yüzdende olabilir 3d penceresinde göstermedi o yüzden raporlar kısmında gösterdi yukarıdaki çoğu hatada vardı ama ekran yemyeşildi
@Erhan M. önemli değil Erhan bey

Geri