analiz sonuçlarımda kesme kapasitesi yetersizliği

Merhaba, İdecadte artımsal spektrum analizi ile binamın analizini yapıyorum. analiz sonuçlarımda kesme kapasitesi yetersizliği görüyorum fakat itme raporunu açtığımda elemanlarımda gevreklik görmüyorum. Kesme kapasitesi yetersizliği görmemin sebebi bu yetersizliği modal analize göre vermesi olabilir mi? Benim baz almam gereken itme raporu mu? Kesme kapasitesi yetersizliğine göre yetersiz kalan perdelerim itme raporunda sünek çıkıyor. Bu durum kafamı oldukça karıştırdı, yardımcı olabilir misniz?

1700128545829.png

Ekli dosyalar

• itme.pdf
    18 MB · Görüntüleme: 6
Merhaba, İdecadte artımsal spektrum analizi ile binamın analizini yapıyorum. analiz sonuçlarımda kesme kapasitesi yetersizliği görüyorum fakat itme raporunu açtığımda elemanlarımda gevreklik görmüyorum. Kesme kapasitesi yetersizliği görmemin sebebi bu yetersizliği modal analize göre vermesi olabilir mi? Benim baz almam gereken itme raporu mu? Kesme kapasitesi yetersizliğine göre yetersiz kalan perdelerim itme raporunda sünek çıkıyor. Bu durum kafamı oldukça karıştırdı, yardımcı olabilir misniz?

Ekli dosyayı görüntüle 39193
Merhaba. Modeli yüklerseniz yetkililer yardımcı olabilirler. Ayrıca analiz modelinde baktığınız yer itme analiz sonuçları değil galiba. Kontrol etmenizi öneririm. Ayrıca raporda C30 gözüken betonlarda sargı etkisi alınmamış. fcc değerlerinde "--" var. Çok geniş, nervürsüz ve kancasız etriyeler mi var? Bazı C14 betonlara sahip elemanlarda sargı etkisi alınmış. Bu durumu göz gezdirip elemanların etriye sıklaştırma seçeneklerinin var olup olmadığını kontrol ediniz. Çünkü bu durum performans analiz sonuçlarını etkiler.

Geri