Anlam veremediğim döşeme hataları

bilginbilgin

Yeni Üye
Herkese kolay gelsin.Bodrum katta ki döşeme hatalarını halledemiyorum bir türlü.Bi bakabilir misiniz?
Şimdiden çok teşekkürler.Ayrıca ilk statik projem.Yorum, tavsiyeniz varsa memnun olurum.

Ekli dosyalar

• döşemehatası.cde
    20.4 MB · Görüntüleme: 4
Herkese kolay gelsin.Bodrum katta ki döşeme hatalarını halledemiyorum bir türlü.Bi bakabilir misiniz?
Şimdiden çok teşekkürler.Ayrıca ilk statik projem.Yorum, tavsiyeniz varsa memnun olurum.
Anlam veremiyecek bir durum yok. Çözüm var. D3 döşeme edit ( hesap aksı değiştir) iki yönde üstdüz- alt düz donatı seçimi
D4 dü silip merdiven çıkış yönünde merdiveni mesnetliyecek şekilde 23x30 kiriş . ara sahanlık(genişlik 184cm.) kat giriş sa-
hanlığı kalınlık 17 cm, k13, k45-k46 yükseklik 51 cm. Komşu D5 yine edit yoluyla üst düz- alt düz donatı seçimi ve analiz.( 23x30 luk
kiriş duvar yükü sıfır) Bir taraf kurcalanınca başka hatalar türer.

Ekli dosyalar

• Döşeme sorunu.cde
    20.4 MB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Analiz yaparken ağ oluşturulamıyor hatası veriyor.(ilk olarak bu hatayı çözün)
P05 ve P09 perdeleriniz alt uçları havada kalmış.
Merdivenleriniz mesnetlenmemiş ve çizimleri hatalı olanlar var.

Ekli dosyalar

• D27.png
    D27.png
    24.7 KB · Görüntüleme: 25
  • Geometrik kontrolü.png
    Geometrik kontrolü.png
    256.5 KB · Görüntüleme: 24
  • merdiven.png
    merdiven.png
    342.2 KB · Görüntüleme: 25
Geri dönüşleriniz için teşekkür ediyorum.Ağ oluşturulamıyor hatası dışında diğer hataları hallettim.Ne anlama geldiğinide anlayamadım donatı da atıyor döşemeye.Paftalamaya geçeceğim başka bir uyarınız var mı acaba şimdiden çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

• projesonhali.cde
    11.5 MB · Görüntüleme: 5
Hep akıl hocalığı yapıyorsunuz. çok biliyorsanız yapın. yukarıda bilginbilgin isimli kulanıcıya gönderin. Ben o kadarını yaptım. yardım istemedim sizden.

Geri