Arazi Poligonuna Kalınlık Tanımlama?

Meakka

Yeni Üye
Merhaba bir proje üzerinde çalışıyorum. Projemde eğimli yolun yanına eğimli bir kaldırım yapmam gerekiyor. Yolu arazi poligonu ile halletim ancak kaldırıma kalınlık tanımlamam gerekiyor. arazi poligonu haricinde birşeyle yapabilir miyim? Arazi poligonunda yapabilir miyim? Kaldırımın köşe bölgeleri yuvarlanmış olduğu için problem oluyor yoksa çatı kenarı vs ile halledecektim. Teşekkürler

İde versiyonu: 7.018

proje dosyası :
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba,
yolu arazi poligonu olarak tanımlamışsınız ki izlediğiniz yöntem doğru değil.Önce arazinin tümünü tek bir arazi poligonu olarak tanımlayıp; yol, kaldırım gibi ayrı alanları ise uygun arazi alt komutları ile tanımlamalısınız. Yol ve kaldırım, bodrum ve havuz gibi alanlar için arazi boşluğu, arazi eğiminde bir alan yaratmak için arazi alt bölge gibi.
linkinden arazi eğitim videolarını izlediğinizde mantığını daha iyi anlayacaksınız.

Ayrıca
linkinden örnek arazi projesini indirip inceleyebilirsiniz. Bu bilgilerin ışığında kendi arazinizi oluşturmaya çalışın. Takıldığınız bir nokta olursa tekrar yardımcı olmaya çalışırız.

Geri