ASANSÖR KULESİ

Değerli meslek büyüklerim:
1-Asansör kulesinde asansör motorunu taşıyan ara döşemenin kalınlığını kaç cm tavsiye edersiniz?
2-Asansör motorunun ara döşemeye aktardığı yük yaklaşık kaç tondur ve bu yükü döşememize nasıl aktarılmasını tavsiye edersiniz?
Hiçbir yerde düzgün bir bilgi bulamadım maalesef bu konu hakkında, teşekkür ederim şimdiden...

Ekran görüntüsü 2024-01-09 011619.png

Değerli meslek büyüklerim:
1-Asansör kulesinde asansör motorunu taşıyan ara döşemenin kalınlığını kaç cm tavsiye edersiniz?
2-Asansör motorunun ara döşemeye aktardığı yük yaklaşık kaç tondur ve bu yükü döşememize nasıl aktarılmasını tavsiye edersiniz?
Hiçbir yerde düzgün bir bilgi bulamadım maalesef bu konu hakkında, teşekkür ederim şimdiden...

Asansör projesini çizen makine mühendisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Merhabalar asansör kovası üzerindeki son döşemede kalınlık yetersiz hatası alıyorum...

Ekli dosyalar

• MEHMET ALMAS.cde
    4.2 MB · Görüntüleme: 3
Asansör döşemesi için kullandığınız döşeme kenarı objesinden dolayı tavan döşemesi de ikiye bölünmüş.
Bu döşeme konsol olarak tanımlı görülüyor.
1705998302768.png

Parçalı olarak tanımlanmış tavan döşemelerini silin
Asansör döşemesini ve döşeme kenarını ayrı bir katman tanımlayarak bu katmana atayın. (Örn. Asansör)
Bu katmanı kapatın.
Katmanı kapattığınızda döşeme kenarı objesi planda görülmeyeceği için üst döşemeyi tanımlarken bölünmeyecektir. Tek parça tanımlanabilir.

1705998533359.png
Bu şekilde tekrar analiz yaparsanız sorun düzelecektir

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Geri