asansör çukur ve perdesi

asansör çukurundaki temeli tanımlarken radye boşluğu açtım. açtığım boşlukta perdeleride dahil ettim. daha sonra asansör çukuruna temel tanımladım temel (-150 cm kotunda) perdeleride -150 cm kotuna indirdim. ancak perdeleride almama rağmen kesitte perdelerin altında temel görünmüyor sorunu nasıl aşabilirim

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    396.8 KB · Görüntüleme: 18
asansör çukurundaki temeli tanımlarken radye boşluğu açtım. açtığım boşlukta perdeleride dahil ettim. daha sonra asansör çukuruna temel tanımladım temel (-150 cm kotunda) perdeleride -150 cm kotuna indirdim. ancak perdeleride almama rağmen kesitte perdelerin altında temel görünmüyor sorunu nasıl aşabilirim
projenizi yükleyin bir inceleyelim.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

-- boşluk açmışsınız ama radye temel kenarlarını perdelerin içerisinden çizmişsiniz. perdeleri kaldırınca bu net bir şekilde görünüyor.
-- o çizgileri silip tekrardan perdelerin dış kenarından bir radye kenarı çizerseniz sorun ortadan kalkıyor.
-- düzeltilmiş proje ektedir.

Ekli dosyalar

• DÜZELTME.cde
    5.2 MB · Görüntüleme: 7
  • Adsız.png
    Adsız.png
    526.4 KB · Görüntüleme: 17
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    32.6 KB · Görüntüleme: 17
ilave önerilerim;
--1. bodrum katın rijitlik tikini kaldırıp (üç tarafında perde yok) perdeleri su basman olarak giriniz,
--merdiveni mesnetleyiniz,
düzeltmelerden sonra hesap yapılırsa hatalar veriyor,
1673117672047.png
--kirişlerde kapasite üstüne çıkanlar var fiber model kullanarak hesaplayı işaretleyiniz,
--4. katta döşeme yüklerini azaltabilir duvar yüklerini kaldırabilirsiniz.
--aşağıdaki gibi asansör boşluğu kenarına su basman perdesi ilave ediniz.
1673117680814.png

ilave önerilerim;
--1. bodrum katın rijitlik tikini kaldırıp (üç tarafında perde yok) perdeleri su basman olarak giriniz,
Ekli dosyayı görüntüle 30523
--kirişlerde kapasite üstüne çıkanlar var fiber model kullanarak hesaplayı işaretleyiniz,
Ekli dosyayı görüntüle 30524
Dediklerinizi uygulayacağım teşekkür ederim hocam

ilave önerilerim;
Ekli dosyayı görüntüle 30523
Ekli dosyayı görüntüle 30524
Hocam peki bu fiber modeli ne zamanlar kullanıyoruz?

Geri