Asansör Kulesi Ara Döşeme Tanımlama

ORHAN14

Etkin Üye
merhabalar asansör kulesi ara döşeme tanımlarken hatalı döşeme olarak sistemde çözüm yapamıyorum yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• 11.cde
    295.7 KB · Görüntüleme: 16
Mevcut durumda döşemenin bağlı olduğu bir yer yok illa kirişsiz yapmak istiyorsanız o zaman en azından iki tarafına perde tanımlamak gerekir ki buda modelinizi değişir. Açıkçası başka bir yol bilmiyorum ve bu halinin çok doğru olduğunu sanmıyorum ama takdir sizin tabi ki.

Ben olsam döşemeyi sıfır kotunda modelleyip, asansör yüklerini verip, çizimde 2d olanakları ile sağına ve soluna kirişin üstüne betonarme hatıl ile yükseltildiğini gösterirdim

Alt katlarda y yönünde sadece 2 aksınızda kiriş sürekliliği var, gerisi hep saplama olmuş, ben olsam bu duruma dikkat ederdim.
Ayrıca yeni genelgeye göre kapalı çıkma olan kolonlardaki çerçeve kirişleri kolon genişliğinin minimum 3/4ü kadar genişlikte olmak zorunda

merhabalar asansör kulesi ara döşeme tanımlarken hatalı döşeme olarak sistemde çözüm yapamıyorum yardımcı olur musunuz?
Asansör platformu bir alt kat kolonlarına üst kot verilerek tanımlanırsa kalıp planı çizimleri de daha kolay verilebilir ve analizde sorun yaşamazsınız.
1698252841298.png

Ekli dosyalar

• 11-1.cde
    287.9 KB · Görüntüleme: 4
Geri