asansör kulesi

teddy

Üye
Asansör kulesinin döşemesini bu şekilde tanımladım seçili olan kirişlerin kolonlara kötü bir etkisi olur mu ayrıca bir alt kattaki perdelerin üzerine daha küçük kolonlar tanımladım ve yine bir alttaki kolonların boyutlarını merdiven kulesinde daha küçük boyuta çevirdim herhangi bir sakıncası olur mu süreklilik açısından ?ideCAD Statik - as.ide10trial - İSİMSİZ PROJE - [2. KAT TAVANI,  9.91 KOTU] 8.04.2023 21_18_06.png

Asansör kulesinin döşemesini bu şekilde tanımladım seçili olan kirişlerin kolonlara kötü bir etkisi olur mu ayrıca bir alt kattaki perdelerin üzerine daha küçük kolonlar tanımladım ve yine bir alttaki kolonların boyutlarını merdiven kulesinde daha küçük boyuta çevirdim herhangi bir sakıncası olur mu süreklilik açısından ?Ekli dosyayı görüntüle 33288
1.kolonlarda komple etriye sıklaştırması yapabilirsiniz.
2.ilgili kiriş boyutlarını mümkün olduğunca azaltabilirsiniz.
3.düşey elemanların ve yatay elemanların sürekliliğini mümkün mertebe bozmayınız. ancak şartlar el vermiyorsa bu konuyla ilgili bir yazı olacaktı işte o yazı :
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

1.kolonlarda komple etriye sıklaştırması yapabilirsiniz.
2.ilgili kiriş boyutlarını mümkün olduğunca azaltabilirsiniz.
3.düşey elemanların ve yatay elemanların sürekliliğini mümkün mertebe bozmayınız. ancak şartlar el vermiyorsa bu konuyla ilgili bir yazı olacaktı forumda bulursam sizinle paylaşırım.
teşekkür ederim aslında asansör kulesi olduğundan en üstte yer alıyor fazla bir problem olacağını düşünmüyorum ama yazıyı bulabilirseniz benim için iyi olur.

teşekkür ederim aslında asansör kulesi olduğundan en üstte yer alıyor fazla bir problem olacağını düşünmüyorum ama yazıyı bulabilirseniz benim için iyi olur.
yazıyı buldum ve ekledim. perde üzerine devam eden kolonları kısa başlık perdesi olarak tanımlamanız uygun olur. ayrıca diğer katlarda devam etmeyen perde olarak işaretleyiniz.

Geri