asansör perde grubunun kesme güvenligi sağlayamıyorum

Merhaba ben bir projemde asansör perde grubunun ve p7 perdesinin kesme güvenligini aşamıyorum.Ne yaptıysam olmuyor. Neler yapabilecegime dair bir şeyler söyler misiniz ?

teşekkür ederim
-- bina altındaki radye temel yeniden tanımlandı. görselde göndermiş olduğum düzen (radye temel.png) sorun oluşturuyordu. bu tanımlama sonucu asansör perde grubundaki kesme sorunu çözüldü. (2b çizim ile asansör çukurunda gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz)
-- bodrum perdeleri su basman/diğer katlarda devam etmeyen perde olarak işaretlendi.
-- p7 perdesi kesme sorunu kendisine bağlanan kirişlerle alakalı. (p7 perdesi.png) bu durumun düzeltilmesi lazım.
-- binadan ayrı gibi gözüken kısımdaki radye temel (perdeleri bina kolonlarına bağlı) bina ile birlikte çözülmüş bu yüzden donatı yetersiz hatası alıyorsunuz. benim fikrimce ayrı çözülmesi daha mantıklı. diğer mühendis arkadaşlar ve siz ne düşünürsünüz bilemem. (binadan ayrı olan kısım.png)
--
ekte göndermiş olduğum görselleri incelerseniz daha iyi anlayabilirsiniz.

** yukarıda anlatılan işlemlerin yapıldığı öneri proje ektedir. mimariye dair bir bilgim olmadığı için p7 perdesine müdahale edemedim. p7 perdesinin çözümü benim fikrimce donatı artırmak değil üzerine gelen yükü hafifletmekten geçiyor.
** sorunuz olursa buradan yazabilirsiniz.

BİNADAN AYRI OLAN KISIM.png

P7 PERDESİ.png

RADYE TEMEL.png

Ekli dosyalar

• RT ÖNERİ.cde
    20.6 MB · Görüntüleme: 6
-- bina altındaki radye temel yeniden tanımlandı. görselde göndermiş olduğum düzen (radye temel.png) sorun oluşturuyordu. bu tanımlama sonucu asansör perde grubundaki kesme sorunu çözüldü. (2b çizim ile asansör çukurunda gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz)
-- bodrum perdeleri su basman/diğer katlarda devam etmeyen perde olarak işaretlendi.
-- p7 perdesi kesme sorunu kendisine bağlanan kirişlerle alakalı. (p7 perdesi.png) bu durumun düzeltilmesi lazım.
-- binadan ayrı gibi gözüken kısımdaki radye temel (perdeleri bina kolonlarına bağlı) bina ile birlikte çözülmüş bu yüzden donatı yetersiz hatası alıyorsunuz. benim fikrimce ayrı çözülmesi daha mantıklı. diğer mühendis arkadaşlar ve siz ne düşünürsünüz bilemem. (binadan ayrı olan kısım.png)
--
ekte göndermiş olduğum görselleri incelerseniz daha iyi anlayabilirsiniz.

** yukarıda anlatılan işlemlerin yapıldığı öneri proje ektedir. mimariye dair bir bilgim olmadığı için p7 perdesine müdahale edemedim. p7 perdesinin çözümü benim fikrimce donatı artırmak değil üzerine gelen yükü hafifletmekten geçiyor.
** sorunuz olursa buradan yazabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 29764

Ekli dosyayı görüntüle 29765

Ekli dosyayı görüntüle 29766çok teşekkür ederim ancak tekrar tanımlamayı nasıl yapacagım ?Daha yeni mezun oldum ve programı tam anlamıyla idrak ettigimi düsünmüyorum. biraz daha detaylı ve adım adım anlatırsanız çok mutlu olurum.

isterseniz bir program üzerinden yayın yaparak size anlatabilirim.
kendi projeniz üzerinde de size uygulamalı anlatmış olurum.

*idecad in kendi videolarını da sizlerle paylaşıyorum.

** idecad in orijinal hesabının videosunda 5---
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
-
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Temellerde asansör çukuru oluşturma ve temel gerilmeleri. kısmını izlemenizi tavsiye ederim.

** başka bir videoyu da ekstradan izlemenizi tavsiye ederim

Geri