asmolen döşeme analiz ayarları

iyi çalışmalar asmolen döşeme olarak tasarladığım villa projesinde analiz ayarlarımda hatam var mı kontrol eder misiniz?

Ekli dosyalar

• ASMOLEN DÖŞEME.cde
    1 MB · Görüntüleme: 14
Merhaba. Tek yönlü asmolen döşemeyle seçtiğiniz davranış katsayıları uygun değil. R,D katsayılarınız hatalı. Size tavsiyem çift yönlü asmolen ( kimilerine göre kaset) yaparak, yada direk kirişli plak döşeme yaparak R katsayınızı 8 seçmeniz. Bu düzeltmelerden sonra analiz hatalarına odaklanırsınız. Bildiğim kadarıyla tek yönlü asmoleni perdesiz zaten kullanamıyorsunuz.

anladım teşekkürler
Merhaba. Tek yönlü asmolen döşemeyle seçtiğiniz davranış katsayıları uygun değil. R,D katsayılarınız hatalı. Size tavsiyem çift yönlü asmolen ( kimilerine göre kaset) yaparak, yada direk kirişli plak döşeme yaparak R katsayınızı 8 seçmeniz. Bu düzeltmelerden sonra analiz hatalarına odaklanırsınız. Bildiğim kadarıyla tek yönlü asmoleni perdesiz zaten kullanamıyorsunuz.
anladım teşekkürler

TBDY 2018 Tablo 4.1'i kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bunlara ait süneklik ve moment devrilme gibi şartları da kontrol edebilirsiniz.

Bu çizimim nasıl ?

Ekli dosyalar

• KASET.cde
    1.2 MB · Görüntüleme: 15
Döşemelerinizde balkon olan kısımların hareketli yüklerini artırın. Ayrıca kat yükseklikleriniz gayet iyi kirişli plak döşeme düşünebilirsiniz. Bu haliyle sehim sorununu aşmak için kiriş derinliklerini artırabilirsiniz.

Döşemelerinizde balkon olan kısımların hareketli yüklerini artırın. Ayrıca kat yükseklikleriniz gayet iyi kirişli plak döşeme düşünebilirsiniz. Bu haliyle sehim sorununu aşmak için kiriş derinliklerini artırabilirsiniz.
Tamamdır . İlk plak döşeme çizdim düz tavan görmek için asmolen çözmem istendi o yüzden çiziyorum.

taşıyıcı sistem konusunda tecrübeli birinden yardım almalısınız.
kaset döşemeye döşeme boşluğu açmadan modelleyin

Geri