B1 DÜZENSİZİLİĞİ Ni<0.6 VE BODRUM KAT SUBASMAN PERDELERLE OLAN İLİŞKİSİ

tiproj

Üye
Merhabalar projemde bodrum kat için x yönünde b1 düzensizliği problemi var
Projede bodrum kat 4 tarafta subasman perdeler ile çevrelenmiş ve ayarlar kısmında subasman perde olarak işaretlenmiştir bu şekilde analiz yapıldığında;
X yönünde B1 düzensizliği uyarısı vermektedir
Subasman perdeler ayarlar kısmında subasman işareti kaldırılıp analiz yapılınca B1 DÜZENSİZLİĞİ problemi ortadan kalkmaktadır.
2 durum içinde perde donatılarını karşılaştırıldığımda bir değişiklik olmadığını gördüm.
Belediyedeki teknik personelin perdeleri su basman perde olarak modellenmesini istediği için KAT PARAMETLERİ bölümünde x ve y yönünde su basman perde alanlarını elle hesaplayıp girdim ve analiz yaptığımda b1 düzensizliği sorunum düzeldi
Sormak istediğim soru programa bu şekilde su basman perde alanlarını elle girmemde bir hata varmıdır yaptığım modelleme doğrumudur
Proje ve fotolar ektedir

Ekli dosyalar

• 4350 cde.cde
    7.8 MB · Görüntüleme: 12
  • Ekran Görüntüsü (21).png
    Ekran Görüntüsü (21).png
    24.7 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran Görüntüsü (23).png
    Ekran Görüntüsü (23).png
    26.1 KB · Görüntüleme: 24
Merhaba. Yaptığınız düzenlemede bir problem yok.
Ekli linkte konu ayrıntılı olarak açıklanmıştır.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Teşekkür ederim cevabınız için
Yeri gelmişken şunu da sorayım bu düzenlemeyi yaparken projede B1 düzensizliğine ek olarak birkaç kolon kiriş kesme hatası ve döşeme zımbalama hatasıda çözüldü buna istinaden şunu sormak istiyorum bur tarz durumlarda (su basman perdesi olan projelerde) sadece B1 düzensizliği hatası aldığım durum için değilde kural olarak subasman perdesinin var olduğu herhangi bir projede subasman perde alanlarını elle girmem gerekirmi?

Tüm kat boyunca devam etmeyen perdeler için bunu yapmak doğru olur. Diğer türlü elle girmenize gerek yok. Projenize gelince bodrum perdelerini subasman perdesi olarak işaretlemenize gerek yok. Bu işareti kaldırdığınızda projenizde sorun görülmüyor.

Geri