B1 Düzensizliği

Hocam merhaba konser salonu projemde daha önce x ye y yönünde b1 düzensizliği hatam vardı. Belirttiğiniz adımları uyguladıktan sonra y yönündeki düzensizliği giderdim ancak x yönündeki düzensizliği gideremiyorum. Perdeleri grup yaptığımda da sonuç değişmedi. sistem perde başlık donatılarını arttırmamı istedi ancak arttırdığım halde düzensizliği gideremedim. Konuyla alakalı yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• konser salonu 1214.cde
    12.5 MB · Görüntüleme: 11
B1 türü düzensizlik sorunu ile ilgili aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Projenizde zemin ve 1. katta birden fazla rijit diyafram oluşumu ve zemin katta rijit diyaframa bağlanmayan perdeler var. Rijit diyaframa bağlanmayan kolon ve perdeler kat etkili kesme alanına dahil edilmezler.Kat etkili kesme alanına dahil etmek için, analiz-tasarım/kat parametreleri/düzensizlikler sekmesinde, +agx,+agy, sütunlarından manuel olarak müdahale edilebilir.

-En kesit şekli U-T-C vb. kesitli taşıyıcı perdelerin grup perde olarak modellenmesi uygun olur. Eklediğiniz modelde sadece 1. katta P14-P38 perdeleri gurup olarak modellenmiş. Resimde dikdörtgen için alınmış perdelerinin her birinin kendi için perde grubu olarak modellenmesi uygun olur.
1658329284792.png

Hocam merhaba konser salonu projemde daha önce x ye y yönünde b1 düzensizliği hatam vardı. Belirttiğiniz adımları uyguladıktan sonra y yönündeki düzensizliği giderdim ancak x yönündeki düzensizliği gideremiyorum. Perdeleri grup yaptığımda da sonuç değişmedi. sistem perde başlık donatılarını arttırmamı istedi ancak arttırdığım halde düzensizliği gideremedim. Konuyla alakalı yardımcı olursanız sevinirim.
Zemin ve 1. katlarda P06, P07,P18, P19,P36,P37 perdelerini (P08, P17 ye dokunmuyoruz.) siliyoruz. Zemin ve 1. katta K17, K18, K30, K31

Geri