Balkonlarda sehim hakkında yardımcı olur musunuz

balkonlarda sehim hakkında yardımcı olur musunuz kolon açıklıları 6metre kolon boyutları yeterli midir ya da 30*60 kolon da yeterli gelebilir mi BİRAZ KOLON SAYISI FAZLA HANGİLERİNİ KALDIRDIĞIMDA SAPLAMA OLMASI SORUN YARATMAZ YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?

Ekli dosyalar

• KİRİŞLİ.cde
    1.3 MB · Görüntüleme: 31
balkonlarda sehim hakkında yardımcı olur musunuz kolon açıklıları 6metre kolon boyutları yeterli midir ya da 30*60 kolon da yeterli gelebilir mi BİRAZ KOLON SAYISI FAZLA HANGİLERİNİ KALDIRDIĞIMDA SAPLAMA OLMASI SORUN YARATMAZ YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?
önerilerim:
--balkon hareketli yüklerini artırın,
--balkon dış kenarındaki duvar yüklerini 1 m alıp, balkon içindeki kiriş üzerindeki duvar yüklerini kaldırabilirsiniz.
--su basman katında döşeme olmadığı için bu katı kaldırıp, su basman perdelerini bir üst kattan verin,
--döşeme üzerinde duvar yüklerini çizgisel yük olarak girin,
--sonlu eleman genişliklerini 0.25 m yapın,
--merdiveni modelleyip yapı ile birlikte çözün,

sonlu elemanlardan hangisinden bahsettiniz anlamadım
çizgisel yük ne gibi katkısı oluyor projeye ünver bey ilginiz için teşekkür ederim
balkon kolonları yeterli mi 30*60 yoksa artırmalımıyım
balkon duvar yükleri düşürdüm bu arada

önerilerim:
--balkon hareketli yüklerini artırın,
--balkon dış kenarındaki duvar yüklerini 1 m alıp, balkon içindeki kiriş üzerindeki duvar yüklerini kaldırabilirsiniz.
--su basman katında döşeme olmadığı için bu katı kaldırıp, su basman perdelerini bir üst kattan verin,
--döşeme üzerinde duvar yüklerini çizgisel yük olarak girin,
--sonlu eleman genişliklerini 0.25 m yapın,
--merdiveni modelleyip yapı ile birlikte çözün,
?

sonlu elemanlardan hangisinden bahsettiniz anlamadım
döşeme sonlu elemanları, döşeme ayarları/statik/sonlu eleman genişliğinden 0.25 m yapabilirisiniz,

sonlu eleman hesabı nasıl yapılır

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
çizgisel yük ne gibi katkısı oluyor projeye ünver bey ilginiz için teşekkür ederim
döşeme üzerine duvar yükleri çizgisel yük olarak girildiğinde döşeme yükü artar buna bağlı olarak donatısı fazlalaşır,

Çizgisel Döşeme Yükü Tanımlama

balkon kolonları yeterli mi 30*60 yoksa artırmalımıyım
bana göre yeterli,
balkon duvar yükleri düşürdüm bu arada
doğru.

döşeme sonlu elemanları, döşeme ayarları/statik/sonlu eleman genişliğinden 0.25 m yapabilirisiniz,

sonlu eleman hesabı nasıl yapılır

döşeme üzerine duvar yükleri çizgisel yük olarak girildiğinde döşeme yükü artar buna bağlı olarak donatısı fazlalaşır,

Çizgisel Döşeme Yükü Tanımlama

bana göre yeterli,

doğru.
çok teşekkür ederim

Geri