Bir kolona 2 farklı kirişi bağlama

sara

Üye
Merhaba, proje dıştan yamuk bir şekle sahip olduğu için tasarım yaparken özellikle çatı kısmında problemler yaşıyorum. Duvar hizasından çatıyı yapmam gerekiyor ama bir kolona hemen hemen aynı noktadan 2 kiriş bağlantısı geleceği için birleşimleri yapamıyorum kolonları da açılı yerleştirdiğimde duvara göre tüm birleşimler sıkıntılı oluyor bir türlü bu yapıyı nasıl çözmem gerektiğini bulamadım son olarak da analiz ayarlarında bir hatam var mı diye bakıp yardımcı olabilirseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    997.8 KB · Görüntüleme: 20
  • tek kat market 2.cde
    314.6 KB · Görüntüleme: 5
merhaba,
dairesel kolon avantajından yararlanabilirsiniz... örnek olarak görseldeki gibi bir bağlantı kurabilirsiniz..
kaynak hesabı program tarafından yapılmadığından dolayı I profil parçasının dairesel kolona kaynaklanan kısmının güvenliğini sağlamanız gerekmektedir.. diğer kısımları bindirmeli ek birleşimi ile yapabilirsiniz...

dairesel kolon.PNG

iyi çalışmalar...

merhaba,
dairesel kolon avantajından yararlanabilirsiniz... örnek olarak görseldeki gibi bir bağlantı kurabilirsiniz..
kaynak hesabı program tarafından yapılmadığından dolayı I profil parçasının dairesel kolona kaynaklanan kısmının güvenliğini sağlamanız gerekmektedir.. diğer kısımları bindirmeli ek birleşimi ile yapabilirsiniz...

Ekli dosyayı görüntüle 39411

iyi çalışmalar...
teşekkürler iyi çalışmalar

Geri