Bodrum Kat ve Diğer Normal Kat Kolonları Arasındaki Donatı Farkı

Taha ÇELİK

Yeni Üye
Merhaba, İyi Çalışmalar.
Eklediğim Projede S04 ve S05 kolonlarında, bodrum kat ile diğer normal kat arasında donatı farkı fazladır. Forum da aynı sorun ile karşılaşan arkadaşların paylaşımları okudum ancak önerileri yapmama rağmen düzeltemedim. Konu hakkında yardımlarınız beklenmektedir.

Ekli dosyalar

• SON ÇALIŞMA.cde
    2.2 MB · Görüntüleme: 3
Merhaba, İyi Çalışmalar.
Eklediğim Projede S04 ve S05 kolonlarında, bodrum kat ile diğer normal kat arasında donatı farkı fazladır. Forum da aynı sorun ile karşılaşan arkadaşların paylaşımları okudum ancak önerileri yapmama rağmen düzeltemedim. Konu hakkında yardımlarınız beklenmektedir.
-projenizi kontrol ettim. benim fikrimce olay statik tasarımla alakalı. tasarımı değiştirdiğim zaman sorunun ortadan kalktığını görebiliyorum.
-ismini belirttiğiniz kolonlar kapasitesinin üzerinde çalışıyor. yani zorlanıyor.
-ekteki görsel zorlanma oranını görebilirsiniz.(ekteki düşük kapasite oranı benim değiştirdiğim statik tasarımın sonucudur.)

Ekli dosyalar

• öneri.png
    öneri.png
    281.7 KB · Görüntüleme: 54
  • öneri1.png
    öneri1.png
    331.6 KB · Görüntüleme: 52
  • öneri2.png
    öneri2.png
    343.9 KB · Görüntüleme: 55
-projenizi kontrol ettim. benim fikrimce olay statik tasarımla alakalı. tasarımı değiştirdiğim zaman sorunun ortadan kalktığını görebiliyorum.
-ismini belirttiğiniz kolonlar kapasitesinin üzerinde çalışıyor. yani zorlanıyor.
-ekteki görsel zorlanma oranını görebilirsiniz.(ekteki düşük kapasite oranı benim değiştirdiğim statik tasarımın sonucudur.)
Sizin değiştirdiğiniz statik tasarım nasıl ben tam anlamadım nasıl bir değişiklik yaptınız.

Sizin değiştirdiğiniz statik tasarım nasıl ben tam anlamadım nasıl bir değişiklik yaptınız.
-işaretli kısımda projeye uygun olarak statik açıdan da doğru bir kolon veya perde yerleşimi yapmanızı tavsiye ederim.
-yani y yönü doğrultusunda bir düşey eleman tanımlamanızı tavsiye ederim
-sorularınız olursa yazınız.

Ekli dosyalar

• Ben.png
    Ben.png
    345.9 KB · Görüntüleme: 36
  • sn.png
    sn.png
    346.8 KB · Görüntüleme: 35
Geri