Bodrum perdeleri 25 cm olmalı mı?

hakcali

Yeni Üye
MERHABALAR DEĞERLİ ARKADAŞLAR.

1) BODRUM PERDELERİNDE BELEDİYEYE VERDİĞİM PROJELERDE ÇİROZLARI ŞAŞIRTMALI YAPMAMI İSTİYOR.İDECAD DE OTOMATİK AYARLAMA YAPABİLİYOR MUYUZ ?

2) BODRUM PERDELERİ YÖNETMELİKTE EN AZ 25 CM OLMASI GEREKLİLİĞİ YAZIYOR.20 CM YAPTIĞIMIZ PROJELERDE HATA ALMIYORUZ ?

PROJEYİ DE EKLİYORUM

YORUM VE GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLERİM
İYİ ÇALIŞMALAR SAYGILARIMLA.

Ekli dosyalar

• İDE PROJE.cde
    14.5 MB · Görüntüleme: 5
Yönetmelikte verilen perde kalınlık kontrolleriden Bodrum perdeleri hariç tutulmuştur. Bodrum perdeleri ile ilgili bir madde bulunmamaktadır.
1675667525607.png

Perde çiroz detayında, perdede kaç adet çiroz olması gerektiği (Örnekte : 48) , m2 de yerleştirilmesi gereken çiroz adedini (Örnekte 4 adet/m2)
ve plan çiziminde bir yatay gövde donatısında kaç adet çiroz olması gerektiği çizilmektedir. Aşağıdaki perdede örneğin 3 adet çiroz çizilmiştir.
Çirozların her yatay gövde donatısı sırasında şaşırtılarak yerleştirilmesi uygun olur.
1675668983212.png
Çizim ile ilgili istenen ilave bir detay varsa örnek gönderirseniz inceleriz.

İlginiz için teşekkürler Yasin Bey.Perde detaylarında ilave çirozları atabilmek için idecad de ayrıca bir komut var mı onu merak ettim.
Baktığım kadarıyla göremedim.Metrekareye atılan çiroz sayısını arttırmak suretiyle çirozları şaşırtmalı şekilde dizayn edebilir miyiz?
Ya da başka bir yöntem var mıdır?
Yoksa manuel olarak mı düzeltme yapmamız gereklidir.
İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    36.7 KB · Görüntüleme: 21
Merhabalar,

Perde içinde kullandığımız çirozları bir atlamalı şekilde dizayn etmek istiyorum.
Değerli desteklerinizi beklerim.
Ayarlarda bulamadım.Çiroz ayarlarında kolon içindekileri ayarlama gösteriliyor.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler.
aşağıda paylaştığım fotoğrafta olduğu gibi dizayn edilmesi ek 2 fotoğraf.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    392.3 KB · Görüntüleme: 18
  • perde çirozları şantiye.png
    perde çirozları şantiye.png
    3.9 MB · Görüntüleme: 18
Geri