cad ten import sorunu

cadle hazırlanan bir paftayı tek tek kat planlarını alarak farklı yani tek tek kaydettim zemin katı çizdikten sonra normal katı çizmek için import ettigimde normal katı göremiyorum bunu sebebi ne olabilir neden kaynaklana bilir.

Muhtemelen import ettiğiniz çizimler çizim alanının çok uzak bir noktasına düşmüştür. Bu tür durumlarda 2d çizimler import etmeden önce boş bir 2B çizim penceresi açmanızı oraya import etmenizi öneririm. İmport ederken import edilen objeleri blokla ve yine import edilen objeleri seç seçeneklerini işaretleyiniz. İmport işlemi bittiğinde çizimler blok olarak ve seçilmiş olarak zoom çizimler derseniz çizimleri görürsünüz. sonra bir köşesinden tutup koordinat kutusundan 0,0 vererek başlangıç noktasına taşımanızı öneririm.

Anlattığım uzun oldu ama sanıldığı gibi karışık filan değil.

anlatımınız için saolun 2b penceresi nasıl açılacak o konuda yardımcı olurmusunuz.
birde bu programın ögrenci versiyonu ve full lisansı ne kadar acaba bu konuda da yardımcı olurmusunuz.

mimariproje":kcf0gldv' Alıntı:
anlatımınız için saolun 2b penceresi nasıl açılacak o konuda yardımcı olurmusunuz.

En baştaki proje menüsünden / yeni 2B penceresini tıklayınız.

mimariproje":kcf0gldv' Alıntı:
birde bu programın ögrenci versiyonu ve full lisansı ne kadar acaba bu konuda da yardımcı olurmusunuz.

Satışla ilgili 0 224 220 67 17 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

söyle bir durum var perpektif penceresinde import ettigim dwg dosyaları gösterirmeyorum gozukecek olsada planlar kat yuksekli kadar mesafeyle gözükmesi gerekmiyormuydu acaba.

dediginiz gibi sonradan dwg dosyalarını ekleyip perspektif pencerede üst üste getirmeyi başardım fakat perpektif pencerede gezme problemi yaşıyorum perpektif pencerede kolonnun birinin üst köşesinden tutup digerin alt köşesinin biriyle çakıştıramazmıyım.

Geri