MERHABA HERKESE İYİ ÇALIŞMALAR BEN KUBBEYİ BİR TÜRLÜ MODELLEYEMİYORUM İLK DEFA YAPIYORUM CAMİYİ DE ÖRNEK KUBBELİ CAMİ PROJENİZ VARSA PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ

merhaba;

iki durum sözkonusu modelinizde

1. sorun 1. katta tanımladığınız kabuk elemanları ekteki serimdeki gibi köşe noktadan simetrik olacak şekilde tanımlarsanız sonlu elemanlar modelinizdeki boşluk oluşmaz ve daha sağlıklı bir model elde etmiş olursunuz.

Ekli dosyayı görüntüle 28690

2. sorun yine ekli resimde işaretlediğim perde elemanların altında mesnet oluşmuş, ilgili katlarda bu perdelerin tamamını seçip alt uçlarında ankastre mesnet seçeneğini iptal etmelisiniz, mevcut haliyle modeliniz hatalı olmuş.

Ekli dosyayı görüntüle 28691Ekli dosyayı görüntüle 28694

bu düzenlemelerden sonra modelinizi tekrar kontrol edebiliriz.

saygılarımla.

Son düzenleme:
Merhaba, daha önce minare modellememiştim, buradan okuduklarıma göre bir model oluşturdum.
Sistemde sorun yok gibi ama göreli kat hesaplarında kabuk eleman olarak tanımladığımız kısımda değerler "0" görünüyor.
Burada ki datayı da kontrol ettim, onda da değerler "0" bu durumda göreli kat hesapları doğru olmuyor.
Bu konuda yorumlarınızı merak ettim.
Teşekkürler...

Ekli dosyalar

• MINARE01.cde
    4.6 MB · Görüntüleme: 59
Kat içinde sadece merdiven objesi tanımlanmış, düzensizlik kontrollerinde merdiven objeleri dikkate alınmamaktadır. Bundan dolayı raporlarda 0 basılmıştır

Geri